نشست مجدد شورای همکاری خلیج فارس درباره یمن

سیاسی

وزیر خارجه بحرین با اعلام اینکه شورای همکاری خلیج فارس ظرف روزهای آتی نشستی را در خصوص تحولات یمن برگزار می‌کند، تاکید کرد: موضع شورا حمایت از مشروعیت قانون مخالفت با مداخله بیگانگان در امور یمن است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خالد احمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای نیوز گفت: اوضاع یمن بیش از اوضاع دیگر کشورهای منطقه برای ما مهم است برای همین باید اقدامات مهمی را برای حمایت از موسسه‌ها ونهادهای حیاتی در این کشور اتخاذ کنیم.

وی با بیان اینکه شورای همکاری خلیج فارس طی روزهای آتی نشستی را در خصوص تحولات یمن برگزار می‌کند گفت: موضع ما حمایت از مشروعیت در یمن است و حمایت از قانون برای ما و دیگر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس مهم است. ما مخالف مداخله بیگانگان در امور یمن هستیم.

خالد بن احمد آل خلیفه در خصوص درگذشت ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان نیز گفت: شورای همکاری خلیج فارس از درگذشت پادشاه عربستان تاثیر نمی‌پذیرد بلکه با گام‌های استورا به مسیر خود ادامه می‌دهد.

شورای همکاری خلیج فارس روز چهارشنبه نیز نشست فوق العاده‌ای را در خصوص اوضاع جاری در یمن برگزار و حمایت قاطع خود را از عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن اعلام کرده بود.

در پی تحولات اخیر یمن عبدربه منصور هادی و خالد بحاح، نخست وزیر یمن استعفا کردند.

انتهای پیام

کد N691641