جهانگیری در جلسه شورای عالی اداری اعلام کرد:

اجرای طرح کوچک‌سازی دولت در 2 استان/ ضرورت اصلاح نظام اداری

سیاسی

معاون رئیس‌جمهور از اجرای آزمایشی طرح کوچک‌سازی و چابک‌سازی دولت در دو استان خبر داد و گفت: رئیس‌جمهور و اعضای دولت، بر اصلاح نظام اداری تأكید جدی دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه شورای عالی اداری عصر امروز به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

جهانگیری در این جلسه با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص تدوین نقشه راه برای كوچك‌سازی و چابك‌سازی دولت در جهت بالندگی قوه مجریه كه هم‌اكنون در دو استان به صورت آزمایشی در دست اقدام است، گفت: اصلاح نظام اداری اقدام بسیار مهمی است كه باید به صورت جدی پیگیری شود و رئیس جمهور و اعضای دولت نیز بر انجام آن تاكید جدی دارند.

وی همچنین با تأكید بر اهمیت سیاست‌های كلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، ابراز امیدواری كرد که با برنامه‌ریزی دولت و پیگیری جدی، شاهد تحول مثبت در نظام اداری و واگذاری بسیاری از امور به بخش خصوصی كشور باشیم.

در این جلسه همچنین گزارشی از تدوین «نقشه راه اصلاح نظام اداری» مصوب هیات دولت ارائه و اعلام شد كه این نقشه راه در قالب یك برنامه سه ساله تدوین شده و هم اكنون دستگاه‌های اجرایی در حال تدوین برنامه های عملیاتی خود در این زمینه هستند.

در این نشست كه وزرای كشور، دادگستری، بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، تعاون، كار و رفاه اجتماعی، آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، علوم، تحقیقات و فناوری، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، معاون اجرایی رئیس جمهور، استانداران تهران و زنجان و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، پس از بحث و بررسی در مورد جایگاه سازمانی سازمان فضایی ایران و پژوهشكده های وابسته، در خصوص نحوه افزایش انسجام تشكیلاتی در فعالیت‌های مربوط به امور فضایی تصمیماتی اتخاذ شد.