نایب رئیس پارلمان آلمان در دیدار با مولاوردی:

تنها یک قدم کوچک به حل مسئله هسته‌ای مانده است

سیاست خارجی

تروری که در فرانسه به وقوع پیوست، علت مذهبی نداشت و من از کشته شدن خبرنگاری که از حزب من بود و دیگر افراد و یهودیانی که قربانی شدند، بسیار متاسفم.

نایب رئیس پارلمان جمهوری فدرال آلمان اظهار کرد: امیدواریم مذاکرات هسته‌ای به موفقیت انجامد زیرا برای هر دو کشور آلمان و ایران خوب است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کلاو دیا روت در دیدار با شهین‌دخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: من در سال 2010 نیز به ایران سفر کردم که البته در آن زمان شرایط متفاوت بود.

نایب رئیس پارلمان آلمان اظهار کرد: در دنیا خشونت‌های بسیاری وجود دارد. من سال گذشته از لبنان، سوریه، ترکیه و عراق دیدن کردم و با میلیون‌ها نفر که در حال مهاجرت بودند، روبرو شدم. همچنین با زنان ایزدی که مجبور بودند دخترانشان را در موصل بفروشند، صحبت کردم که بسیار ناامیدکننده بود.

روت ادامه داد: ما اکنون در اکثریت هستیم و باید برای پایان دادن به این خشونت‌ها با یکدیگر همکاری کنیم. همچنین تروری که در فرانسه به وقوع پیوست، علت مذهبی نداشت و من از کشته شدن خبرنگاری که از حزب من بود و دیگر افراد و یهودیانی که قربانی شدند، بسیار متاسفم.

نایب رئیس پارلمان آلمان ادامه داد: همه ما باید علیه تبعیض کار کنیم. هیچ ضد یهودی، ضد اسلامی و ضد مذهب دیگری نباید وجود داشته باشد و همانطور که صدراعظم آلمان اشاره کرد؛ اسلام جزئی از آلمان است و باید آزادی مذهب وجود داشته باشد. همچنین در مذهب هیچ درجه‌بندی نیست.

نایب رئیس پارلمان جمهوری فدرال آلمان در خاتمه ابراز امیدواری کرد؛ مذاکرات هسته‌ای هرچه سریع‌تر به موفقیت بینجامد و معتقدیم که تنها یک قدم کوچک به این مسئله مانده است.

 

کد N691191