در پیام احمدی‌نژاد به ملت‌های جهان مطرح شد؛

توهین و تحقیر مقدسات تجاوز به حریم عمومی است

سیاست داخلی

همه برای مقابله با اندیشه تفرقه، تروریسم و هر اقدام تروریستی یا تفرقه افکنانه که موجب بسط استکبار می‌شود، بسیج شوند و این پلشتی‌ها را از دامن جامعه انسانی بزدایند.

محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور سابق کشورمان، در پیامی به ملت‌های جهان، ضمن محکوم کردن توهین به ساحت پیامبر اکرم (ص)، نکاتی را یادآور شد.

به گزارش ایلنا٬ متن این پیام بدین شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

اللهم صل علی جمیع الأنبیاء والمرسلین و علی خاتمهم محمد ابن عبدالله و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

علائم و شواهد مختلف نشان می‌دهد که حوادث بسیار زشت و محکوم تروریستی در پاریس، پرده دیگری از صحنه‌آرایی غارتگران بین‌المللی است که با هدف تداوم بخشیدن به سیاست‌های سلطه‌گرانه و به تعویق انداختن اضمحلال و فروپاشی نظام سرمایه‌داری به نمایش درآمده است. نمایشی که گرچه با کپی‌برداری ناقص از پرده قبلی یعنی حادثه ۱۱ سپتامبر، ‌ طراحی و اجرا شد اما به سهولت می‌توان اندیشه شیطانی استعمارگران و سلطه‌طلبان را در آن ردیابی کرد و چنین به نظر می‌رسد که حلقه دیگری از برنامه توسعه سلطه از طریق گسترش نژادپرستی و ایجاد جنگ مذهبی و قومی در حال تکمیل شدن است.

پر واضح است که ملت‌ها بیدارند و به خوبی عمق حوادث را درک می‌کنند، ‌اما اینجانب نیز به حسب وظیفه و در دفاع از ارزش‌های الهی و انسانی، نکاتی را با ملت‌ها در میان می‌گذارم:

۱- پیامبران الهی که پاک‌ترین انسان‌ها، نماد رحمت الهی، تجلی کامل ارزش‌های انسانی و سرشار از عشق به همه مردم هستند، ‌ مبعوث شده‌اند تا بدون درخواست هر گونه پاداشی، همگان را در شناخت و پیمودن راه سعادت، کمال و مهرورزی یاری دهند و خدا به انسان فرصت داد تا برای نیل به قله کمال، ‌اهتمام خویش را به ساختن جامعه‌ای سعادتمند و مملو از دوستی، عدالت، ‌ عزت، آزادی و ارزش‌های انسانی و عاری از اختلاف و دشمنی، فقر، تحقیر و تحمیل معطوف کند.

به روشنی پیداست که هیچ اختلاف و تفاوتی میان پیامبران الهی وجود ندارد و دامان پاک آنان و بویژه پیامبر خاتم (ص)، ‌ بلند‌تر و شأنشان والا‌تر از آن است که دست خبیثان غارتگر و آدم‌کش که از آستین افراد حقیر،‌گاه نادان و فریب خورده و‌گاه مزدور، ‌ بیرون می‌آید، بتواند آن را بیالاید.

۲- شیطان به عنوان بزرگ‌ترین دشمن انسان، همواره تلاش کرده است تا چهره نورانی پیامبران الهی را مشوه سازد و انسان‌ها را در مسیر گمراهی قرار دهد و خباثت خود را تا آنجا عینیت بخشیده است که همه زشتی‌های تاریخ از دوره تاریک گیوتین، ‌دادگاه‌های تفتیش عقاید، جنگ‌های صلیبی و برده‌داری و استعمار تا اشغال فلسطین، ‌کشتارهای میلیونی در جنگ‌ها، ترورهای گسترده و سر بریدن وحشیانه کودکان و زنان را تحت نام گرایش به دین و ارزش‌های انسانی برنامه‌ریزی و اجرا نموده است و شیطان‌صفتان انسان‌نما نیز به طور کامل در خدمت منویات او بوده‌اند.

۳- تروریسم زائیده مدیریت ناعادلانه حاکم بر نظامات بین‌المللی، محصول تبعیض نژادی و فاصله طبقاتی و سیاست‌های استکباری برخی از دولت‌های زیاده‌خواه و کلان سرمایه داران جهانی و در خدمت تأمین منافع آنان است. تروریسم، اقدامی کاملاً شیطانی و یکی از زشت‌ترین انواع تجاوز به حقوق انسان‌هاست و هر کس، آن را به هر شکل و با هر توجیه و عنوانی انجام دهد، مرتکب اقدامی ضدانسانی شده و به طور کامل محکوم است.

قریب به اتفاق گروه‌های تروریستی توسط سازمان‌های اطلاعاتی دولت‌های استعماری و اشغالگر از جمله سازمان سیا و موساد طراحی و راه‌اندازی می‌شوند و افراد ضعیف و فریب‌خورده آن را با سلاح‌های ساخت دولت‌های متجاوز جهانی و حمایت‌های مالی وابستگان آن‌ها سازماندهی و اجرا می‌کنند.

از روزی که سلطه‌گران به بهانه مبارزه با تروریسم و در حقیقت برای بسط سیاست‌ها استعمارگرایانه خود، وارد افغانستان و عراق شده‌اند، ‌ابعاد نزاع قومی و تروریستی ده‌ها برابر شده و تاکنون صد‌ها هزار انسان بی‌گناه به کام مرگ و نابودی فرو رفته‌اند. رژیم جعلی و تروریست اسرائیل که آشکارا و بی‌محابا مرتکب هرگونه اقدام تجاوزکارانه‌ای می‌شود و حتی با اعلام قبلی دست به ترور افراد می‌زند، ‌ ساخته و پرداخته مستکبران و مورد حمایت مطلق آنان است.

۴- آزادی، بزرگ‌ترین هدیه خداوند به بشریت و متعلق به همگان است که سایر ارزش‌های انسانی در سایه آن شکوفا می‌شود. جوهر حقیقت انسانی در آزادی حقیقی متبلور و کامل می‌شود و عظمت و زیبایی آفرینش انسان در آن است که انسان‌ها با اختیار و انتخاب آزادانه خود، ‌ارزش‌های متعالی را برمی‌گزینند و مسیر کمال را طی می‌کنند.

۵- متأسفانه دفاع از واژه مقدس و مظلوم آزادی به یک ژست تهوع‌آور و پوششی ناجوانمردانه برای توجیه اقدامات اهریمنی استعمارگران دیروز و به ظاهر متمدنان امروز تبدیل شده است. کسانی که به نام دفاع از آزادی، توهین به میلیارد‌ها انسان و مقدسات آنان را، برای خود جایز می‌شمارند، ‌ بدون تردید در حال مهیا کردن بستر جنگ‌های قومی و مذهبی هستند و این در حالی است که با همه قدرت نظامی، امنیتی و رسانه‌ای خود، مانع از هرگونه مخالفت با جنایات رژیم صهیونیستی می‌شوند و امکان بررسی حوادث تاریخی را از محققین سلب و آنان را سرکوب می‌کنند.

امروز مناسبات گذشته استعماری و غارت منابع ملت‌ها به شکل دیگری در جریان است. معادن ارزشمند بخش وسیعی از آفریقا و منابع سایر ملت‌ها در آسیا و آمریکای لاتین توسط سرمایه‌داران جهانی غارت می‌شود و همزمان بسیاری از مردم آن دیار در فقر به سر می‌برند. در همین حال استعمارگران برای جلوگیری از آگاهی و حضور مردم در تصمیم‌گیری با سرکوب آزادی و تحریک اختلافات قومی و مذهبی و با توزیع سلاح، مردم را به جان یکدیگر می‌اندازند.

در اروپا و آمریکای شمالی مردم تحت فشارهای اقتصادی و البته سیاسی به سر می‌برند و شرایط خفقان امنیتی حاکم، ‌با سلب آزادی از مردم، اجازه اعتراض به آنان را نمی‌دهند.

۶- هر نوع جسارت و توهین و تحقیر مقدسات، آرمان‌ها و ارزش‌های دینی، ملی، فرهنگی و اجتماعی ملت‌ها نه تنها خود عملی شیطانی و از مظاهر آشکار نقض آزادی و تجاوز به حریم عمومی است بلکه مالاً به تحدید آزادی و از بین بردن سرمایه اجتماعی ملت‌ها در صیانت از حریم آزادی منجر خواهد شد.

مستکبران که گروه‌های تروریستی را تجهیز و تشویق می‌کنند مشتاق نقض آزادی هستند تا علاوه بر بهره‌برداری سیاسی و تبلیغاتی، بستر تسلط بیشتر خود بر ملت‌ها را فراهم نمایند. اگر آزادی به شکل حقیقی در جهان جاری شود، فرصتی برای دیکتاتوری، تجاوز به حقوق ملت‌ها، چپاول منافع آنان و بی‌عدالتی و استعمار و استکبار باقی نمی‌ماند.

۷- جنگ قومی و مذهبی به هر شکل و تحت هر عنوان به ضرر ملت‌ها و به نفع سلطه‌گران جهانی است. مسیحی، مسلمان، یهودی و پیروان دیگر مذاهب و عقاید، ‌ همه محترم و به دنبال توحید و عدالت و صلاح هستند. همگان باید مراقب باشند که دشمنان ملت‌ها، ‌ فرصت تجدید قوا و توسعه سلطه‌گری پیدا نکنند. آنان در ضعف قرار دارند و در پیشبرد برنامه‌های خود درمانده و مستأصل شده و برای گریز از آن بدنبال اختلاف افکنی جدیدی هستند.

امروز روز همبستگی است و البته پایان دوره تاریک سلطه اهریمنی مستکبران نزدیک است. متواضعانه از همه دانشگاهیان، متفکران و اندیشمندان، هنرمندان، اهالی قلم و همه آزدای‌خواهان و عدالت طلبان، ‌ می‌خواهم که به پاس حرمت اندیشه و ارزش‌های انسانی و برای ایفای مسئولیت خویش در جهت تبیین طراحی‌های تفرقه‌انگیز و سلطه طلبانه دشمنان بشریت، ‌ به پا خیزند و ملت‌ها را در عبور از گردنه آخر و رسیدن به جامعه آرمانی یاری دهند.

همه برای مقابله با اندیشه تفرقه، تروریسم و هر اقدام تروریستی یا تفرقه افکنانه که موجب بسط استکبار می‌شود، بسیج شوند و این پلشتی‌ها را از دامن جامعه انسانی بزدایند. ملت‌ها در تمام عالم در آسیا، ‌ اروپا، اقیانوسیه، ‌ آفریقا و آمریکا، بیش از پیش در جهت همبستگی و اتحاد و برای استقرار عدالت و دوستی تلاش و حرکت نمایند که جهانخواران رو به افول هستند و صبح زیبای بهار بشری در راه است. خوشبختانه ملت‌ها در یک همگرایی تاریخی به سمت نقطه موعود در حرکتند. سپیده دمیده است و به همه انسان‌ها سلام می‌کند و طلوع خورشید انسان کامل، توحید و عدالت و عشق را به همگان بشارت می‌دهد. سلام بر آزادی، سلام بر عشق و عدالت، ‌ سلام بر انسانیت و سلام بر بهار.

کد N690948