آیت‌الله مکارم در پیامی به همایش نخبه امروز:

اگر نخبه‌ای گرفتار انحراف اخلاقی شود، خطرش برای جامعه سخت است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: اگر خدای نکرده نخبه‌ای گرفتار ضعف ایمان و انحراف اخلاقی شود، خطر آن برای جامعه سخت و دشوار خواهد بود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: اگر خدای نکرده نخبه‌ای گرفتار ضعف ایمان و انحراف اخلاقی شود، خطر آن برای جامعه سخت و دشوار خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در پیام این مرجع تقلید به همایش «نخبه امروز نقطه امید» که از سوی موسسه فرهنگی هنری اسوه نخبگان در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، آمده است:

«تشکیل این جلسه نورانی را به همه شما مسئولین و بخصوص به حجت‌الاسلام اجرایی تبریک می‌گویم. شکی نیست که انسان‌ها مهمترین سرمایه‌اند و منابع دیگر تحت الشعاع می‌باشند. اگر منبع انسانی لایق و کارآمد باشد همه مشکلات برطرف خواهد شد. در میان انسان‌ها، جوانان حرف اول را در هر جامعه‌ای می‌زنند، زیرا انگیزه و نشاط برای کارکردن دارند.

در میان جوانان، نخبگان وضعیت ویژه‌ای دارند. خدا نعمت استعداد را مشمول شما کرده است. در حقیقت شما نخبگان را برای عزت جامعه اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی و برطرف کردن مشکلات مردم برگزیده است. آنچه مهم است این است که در کنار این استعدادهای سرشار خدادادی، باید ایمان و ارزش‌های اخلاقی باشد تا از این نیرو، بهترین بهره را ببرید. اگر خدای نکرده نخبه‌ای گرفتار ضعف ایمان و انحراف اخلاقی شود، خطر آن برای جامعه سخت و دشوار خواهد بود و تا می‌توانید سطح علمی خود را بالا ببرید و از جوانی برای پرهیزکاری استفاده کنید تا در دنیا سربلند و خوشبخت باشید.

بنده از صمیم قلب برای شما دعا می‌کنم.»

انتهای پیام

کد N690945

خواندنی از سراسر وب