رییس کمیسیون صنایع و معادن:

امید به سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس مشهود است

سیاسی

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: امید به سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس مشهود و ملموس است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، رضا رحمانی در بازدید از صنایع فعال و در حال احداث منطقه آزاد ارس اظهار کرد: مهم ترین اهداف مناطق آزاد رونق تولید و صنعت و تامین بخشی از نیازهای داخل و صادرات است که در منطقه آزاد ارس محقق شده است.

وی افزود: صنایع متعدد در زمینه های مختلف از صنایع غذایی تا صنایع پالایشگاهی و فولاد در ارس فعال و در حال احداث هستند و به جهت کثرت متقاضیان برای سرمایه گذاری در این منطقه، موضوع واگذاری زمین با مشکل روبرو شده و اراضی جدید در دست آماده سازی است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی رونق فعالیت های اقتصادی در منطقه آزاد ارس را موجب اشتغالزایی بیشتر در استان، رشد اقتصادی کشور و بهبود وضعیت معیشت مردم عنوان کرد و گفت: منطقه آزاد ارس پتانسیل بزرگی برای شمال غرب کشور و در راستای توسعه تولید و صنعت و گام برداشتن در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی بوده و ظرفیتی کم نظیر برای افزایش سهم استان آذربایجان شرقی از اقتصاد ملی است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه گفت: اکثر سرمایه گذاران ارس با سرمایه های شخصی اقدام به فعالیت کرده اند اما مشکل اصلی تولیدکنندگان کشور تامین سرمایه در گردش است.

رحمانی اضافه کرد: امروزه در اکثر کشورهای دنیا مهم ترین هدف نهادهای حمایت مالی تامین سرمایه در گردش تولیدکنندگان است و این در حالی است که با رشد روزافزودن سرمایه گذاری در ارس و فعالیت کارخانجات متعدد، ظرفیت ایجاد ارزش افزوده بالا و اشتغالزایی مناسب در منطقه آزاد ارس وجود دارد که لازم است مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه واحدهای متعدد تولید فرآورده های نفتی در ارس فعال هستند و این منطقه به یک کارگاه بزرگ اقتصادی و عمرانی تبدیل شده است، تشریح کرد: بدون شک موضوع قیمت گذاری نفت ارایه شده به واحدهای پالایشگاهی را در اولویت پیگیری و تشکیل جلسه با مسؤلان مربوطه قرار خواهیم داد.

وی، صادرات و فناوری نوین و کارآمد را دو بال قدرتمند برای رونق تولید بیان کرد و یادآور شد: خوشبختانه صنایع فعال و در حال احداث در ارس از آخرین تکنولوژی دنیا بهره مند هستند و مشاهدات میدانی از این منطقه امیدوار کننده است.

انتهای پیام

کد N690938