آماده باش بی‌ سابقه رژیم صهیونیستی از ترس پاسخ احتمالی حزب‌الله

سیاسی

به دنبال افزایش نگرانی‌های رژیم صهیونیستی از حمله احتمالی حزب‌الله لبنان در پاسخ به حمله اخیر به سوریه ، ارتش این رژیم همچنان در حالت آماده‌باش قرار دارد و رزمایش‌های گسترده‌ای را در مرزهای شمالی آغاز کرده است.

به دنبال افزایش نگرانی‌های رژیم صهیونیستی از حمله احتمالی حزب‌الله لبنان در پاسخ به حمله اخیر به سوریه ، ارتش این رژیم همچنان در حالت آماده‌باش قرار دارد و رزمایش‌های گسترده‌ای را در مرزهای شمالی آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در دیدار با برخی نیروهای این رژیم در مرز با لبنان گفت: با توجه به تنش‌های اخیر در مرزهای شمالی با لبنان ما باید آمادگی کامل را برای مقابله با هرگونه حمله‌ای از سوی حزب‌الله داشته باشیم و اگر حاکمیت ما نقض شود یا حمله علیه غیرنظامیان یا سربازان انجام شود اسرائیل مسوولان و نهادهای طرف دیگر را مسوول آن می‌داند.

وی همچنین گفت: ما باید بدانیم که چگونه پاسخ مناسبی بدهیم و به تمامی کسانی که به ما ضربه بزنند اعلام می‌کنیم که اسرائیل می‌داند چه پاسخی بدهد.

رژیم صهیونیستی پس از حمله‌ای که اخیرا به منطقه «قنیطره» در جولان سوریه انجام داد نگران پاسخ و حمله حزب‌الله است. همچنین تنش و نگرانی این نیروها در بخش‌های شمالی و در شهرک‌ها افزایش یافته است به نحوی که ارتش رژیم صهیونیستی تمامی راه‌ها را بسته و ایست‌های بازرسی را ایجاد کرده است.

همچنین نظامیان بیشتری از ارتش رژیم صهیونیستی در مرزهای شمالی با لبنان و سوریه مستقر شده و تجهیزات نظامی به این مناطق ارسال شده است و در واقع این رژیم در مرزهای شمالی و مجتمع‌های مسکونی مجاور با مرزها در حالت آماده‌باش قرار گرفته است که این آماده‌باش از سال 2006 بی‌سابقه بوده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند که حرکت خودروهای نظامی و نفربرهای این رژیم در منطقه شمالی در راستای تدابیر پیشگیرانه دفاعی و لزوم تقویت حضور یگان‌های نظامی در داخل شهرک‌ها با توجه به تنش اخیر در مرز با لبنان صورت می‌گیرد.

همچنین به گزارش منابع شهرک‌نشینان در شهرک‌های نزدیک به مرز اسرائیل با لبنان نگران تنشی هستند که بر این مرزها حاکم شده است.

در واقع این آماده‌باش و تدابیر نظامی از سال 2006 یعنی از زمان جنگ دوم لبنان بی‌سابقه بوده و در واقع بالاترین آماده‌باش به حساب می‌آید.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز حمله احتمالی حزب‌الله، حجم و مکان آن را پیش‌بینی می‌کنند. یکی از تحلیلگران امور نظامی این رژیم می‌گوید براساس پیش‌بینی ما حمله حزب‌الله احتمالاً متوجه نظامیان خواهد بود و پاسخ به آن اسرائیل را وادار می‌کند تا بهای سنگینی را بپردازد.

شبکه یک رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که یگان دریایی این رژیم کشتی‌هایی را در اطراف میادین گازی خود مستقر کرده که حامل موشک‌ است و به دلیل ترس از حمله حزب‌الله با موشک زمین به دریا صورت می‌گیرد و در واقع ارتش رژیم صهیونیستی آماده‌باش خود در شمال را تا ماه‌ها حفظ خواهد کرد.

شبکه دو رژیم صهیونیستی نیز پیش بینی کرد که حزب‌الله به حمله جولان پاسخ خواهد داد اما هیچ کس نمی‌داند که چه وقت، کجا و چگونه این حمله را انجام می‌دهد.

علاوه بر این ارتش رژیم صهیونیستی رزمایش‌های نظامی گسترده‌ای را در مرزهای شمالی با لبنان و سوریه آغاز کرد.

به گزارش رادیو رژیم صهیونیستی جنگنده‌های اف 15 در این رزمایش‌ها که تا امشب ادامه خواهد داشت، شرکت کرده‌اند.

رژیم صهیونیستی پس از نشست فرماندهی ارتش این رژیم برای ارزیابی اوضاع در مرزهای شمالی تصمیم گرفت تا این رزمایش‌ها را برگزار کند.

بنی گانتس، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ارتش از نزدیک اوضاع در مرز با سوریه و لبنان را پیگیری می‌کند و آماده انجام هرگونه عملیات نظام است.

انتهای پیام

کد N690421