"روس‌ها آماده‌اند تمام ثروت‌شان را فدای پوتین کنند"

معاون نخست وزیر روسیه در نشست جهانی اقتصاد در داووس ضمن هشدار به غرب نسبت به تلاش‌هایش برای سرنگونی رئیس جمهوری روسیه گفت، روس‌ها آماده‌اند تا تمام ثروتشان را برای حمایت از رئیس جمهوری کشورشان فدا کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، روسیه در سال گذشته میلادی در بحبوحه کاهش قیمت صادرات انرژی‌اش و همچنین تحریم‌های غرب علیه نقش مسکو در درگیری‌های اوکراین که جان بیش از 5000 تن را گرفته گرفتار رکود اقتصادی شده است. در حال حاضر سوالاتی در روسیه و خارج از این کشور مطرح شده مبنی بر اینکه آیا بهایی که مردم روسیه برای الحاق شبه جزیره کریمه پرداخت می‌کنند، زیاد است یا خیر.

ایگور شووالف، معاون نخست وزیر روسیه که گمان می‌رود یکی از متمول‌ترین مردان در دولت مسکو باشد گفت: تلاش‌های غرب برای سرنگونی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تنها باعث اتحاد بیشتر ملت ما می‌شود.

وی افزود: هنگامی که یک روس هرگونه فشار خارجی را احساس کند، هرگز رهبرش را رها نخواهد کرد. ما کمتر می‌خوریم و برق کمتری استفاده می‌کنیم و هرگونه رهبری در این کشور را نجات خواهیم داد.

این اظهارات شووالف باعث سخنان قصار در رسانه‌های اجتماعی روسیه شد از جمله یکی از فعالان مخالف که تصاویری از خانه‌های شووالف در مسکو، لندن و اتریش را منتشر کرد تا سختی‌هایی را که وی متحمل می‌شود، نشان دهد.

در همین حال الکسی کودرین، وزیر دارایی پیشین روسیه و متحد طولانی مدت پوتین در نشست داووس گفت: پوتین کاملا معتقد است در حال حاضر منافع سیاست خارجی روسیه ارزش بهایی را دارد که ملت به خاطر تورم شدید و کاهش ارزش روبل پرداخت می‌کنند.

شووالف از سیاست خارجی روسیه دفاع کرده اما هشدار داد: روسیه در مقایسه با سال 2008 میلادی که به مدت دو سال با بحران جهانی مقابله کرد به سمت بحران طولانی‌تری می‌رود.

وی افزود: روسیه باید از طریق اصلاحات و حمایت از سیستم مالی بر جلوگیری از رکود اقتصادی تمرکز کند. این وضعیت بدتر می‌شود و برنامه مقابله با بحران باید با هدف رویارویی با شرایط دشوار تدوین شود.

انتهای پیام

کد N690383