سازمان ملل تاکنون 54 کاروان کمک‌رسان به سوریه ارسال کرده است

سوريه

سازمان ملل اعلام کرد از ژوییه 2014 تاکنون 54 کاروان کمک رسان در قالب برنامه جدید این سازمان به سوریه از طریق کشورهای همسایه ارسال شده است.

سازمان ملل اعلام کرد از ژوییه 2014 تاکنون 54 کاروان کمک رسان در قالب برنامه جدید این سازمان به سوریه از طریق کشورهای همسایه ارسال شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، گزارش ماهانه و جدید درباره اوضاع انسانی در سوریه قرار است روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل به بررسی گذاشته شود و در این گزارش آمده است: دسترسی به تجهیزات و کمک‌های پزشکی به خاطر اقدامات خشونت آمیز و ناامنی در سوریه محدود شده و عملیات کمک‌رسانی با مشکل مواجه شده است.

ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه در ژوئیه 2014 و بدون تایید دولت دمشق آغاز شد و پس از موفقیت اولیه، سازمان ملل آن را در دسامبر همان سال تا اوایل 2016 تمدید کرد.

شورای امنیت سازمان ملل از عراق، اردن و ترکیه برای ارسال این کمک‌ها به سوریه استفاده می‌کند. مابقی کمک‌ها از داخل سوریه و تحت کنترل دمشق ارسال می‌شود.

درگیری‌های سوریه چهار سال است که ادامه دارد و بیش از 200 هزار سوری در این درگیری‌ها کشته و حدود نیم میلیون تن از جمعیت 23 میلیونی این کشور بی‌خانمان و آواره شده‌اند.

از 13 ژانویه 2015، 40 مورد از کمک‌های بشردوستانه به سوریه از طریق ترکیه و 14 مورد دیگر از اردن به سوریه ارسال شده است.

همچنین مسیر ارسال کمک‌ها از عراق به خاطر دلایل و نگرانی‌های امنیتی استفاده نمی‌شود.

در گزارش سازمان ملل همچنین آمده است: با توجه به وضعیت نابسامان بشری در سوریه شورای امنیت باید به آژانس‌های سازمان ملل کمک مالی کند. اوضاع بشری در سوریه رو به وخامت است.

از 12.2 میلیون سوریه که سازمان ملل تخمین زده نیازمند کمک هستند 3.8 میلیون تن در اردن و عراق و 7.6 میلیون تن دیگر در داخل سوریه بی‌خانمان و آواره هستند.

انتهای پیام

کد N690236