لاریجانی: در مساله هسته‌ای موضع ضد استکباری ایران نشان داده شد

علي لاريجاني,رييس مجلس شوراي اسلامي,دهه فجر

رییس مجلس شورای اسلامی مساله هسته‌ای را نشانه زورگویی غربی‌ها به ایران دانست و گفت که این موضوع نشان می‌دهد ایران می‌تواند جلوی استکبار بایستد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در همایش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار کرد: علت این‌که در برنامه هسته‌ای باید مقابل غرب بایستیم این است که مساله هسته‌ای نشانه زورگویی آن‌ها به ایران است؛ زیرا در حوزه‌های دیگر آن‌ها زورشان به ایران نرسیده است. اگر می‌توانستند جنگ هم راه می‌انداختند اما نتیجه جنگ برای‌شان سنگین است پس از راه دیگری فشار می‌آورند.

وی با اشاره به این‌که «غربی‌ها از ابزار تحریم برای وارد کردن فشار به ایران استفاده کرده‌اند» گفت: با این وجود آن‌ها نتوانستند جلوی ایران را بگیرند و برای همین پای میز مذاکره آمدند زیرا تحریم‌ها موثر نبود.

وی با بیان این‌که «آمریکا از کنگره و تغییر ساختار آن به عنوان اهرمی برای فشار به ایران استفاده می‌کند» خاطرنشان کرد: اگر اوباما نمی‌تواند مشکلات داخلی خود را حل کند پس او مسئول بر هم زدن مذاکرات است. ایران اگر می‌خواست در مذاکرات انعطاف داشته باشد این انعطاف را نشان داده است.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «مساله هسته‌ای میدانی است که نشان می‌دهد ایران می‌تواند جلوی استکبار بایستد»، خاطرنشان کرد: این یکی از بخش‌های تفکر استکبارستیزی است. مساله هسته‌ای ایران موضوعی نیست که درون تعارفاتی بگنجد که ساختار کنگره تغییر کرده و ما تحت فشار هستیم و از این نمونه‌ها زیاد است که موضع ضداستکباری ایران را نشان می‌دهد.

ادامه دارد....

کد N690075