منصوری در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح كرد:| 244361

استراتژی اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده/ حضور حداکثری برای اصلاح‌ رویکردهای مجلس

سیاست داخلی

باتوجه به مقتضیات هر استان قاعدتا برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری خواهد شد و باید گفت مشابه انتخابات گذشته نیست که یک مرکز بخواهد برای مناطق تصمیم‌گیری کند.

عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب اظهار داشت: استراتژی کلان مدنظر جریان اصلاح‌طلبی در انتخابات آینده این است که با تمام قوا در این انتخابات شرکت خواهد کرد و قاعدتا هدف از شرکت در مجلس آینده این است که بتواند تاثیری بر قوه قانونگذاری کشور در جهت اصلاح رویکرد‌ها و رفتارهایی که نمونه‌ای از آنها را در روزهای اخیر از بعضی نمایندگان دیدیم٬ گام بردارد.

آذر منصوری در خصوص انتخابات مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا٬ بیان داشت: قدر مسلم با توجه به پیچیدگی انتخابات مجلس در مقایسه با انتخابات ریاست جمهوری٬ هم به لحاظ تعداد کاندیدا‌ها از این پیچیدگی برخوردار است و هم گستردگی دامنه فعالیت اصلاح‌طلبان اساسا با انتخابات ریاست جمهوری متفاوت است.

وی افزود: در انتخابات پیش رو بحث عمده این است که استان‌ها و شهرستان‌ها در مجموعه‌ای متشکل از احزاب اصلاح طلب، شخصیت‌های تاثیر گذار، نمایندگان اصلاح طلبی که در دوره‌های قبل و دوره کنونی مجلس حضور دارند و نیروهایی که دارای پایگاه اجتماعی در استان‌ها هستند و ممکن است در هیچ مجموعه سیاسی هم عضویت نداشته باشند٬ گرد هم آیند. بنابراین باید مجموعه‌ای از این گروه‌ها، افراد و احزاب در خصوص انتخابات آینده باید در استان به جمع‌بندی برسند و در واقع٬ این خود مجموعه هر استان است که باید نماینده یا نمایندگان آن استان را مشخص و معرفی کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر راهبرد‌ها و فعالیت‌هایی که در این خصوص باید صورت بگیرد٬ تصریح کرد: باتوجه به مقتضیات هر استان قاعدتا برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری خواهد شد و باید گفت مشابه انتخابات گذشته نیست که یک مرکز بخواهد برای مناطق تصمیم‌گیری کند.

منصوری افزود: ظرفیت شورای مشورتی آقای خاتمی، ظرفیت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، شخصیت‌های تاثیرگذاری که دغدغه اصلاحات طلبی را دارند و می‌خواهند این نهاد منتخب دموکراتیک در کشور به سمت رفتارهای مطلوب حرکت کند، با این دستور کار٬ در انتخابات آینده به پیش خواهد رفت.

وی باتوجه به لزوم حضور زنان در در عرصه‌های سیاسی بیان داشت: قاعدتا اگر قرار باشد تغییری از حیث آرایش میزان حضور زنان در مجلس آینده ایجاد بشود٬ این از عهده جریان سیاسی اصلاح طلب بر می‌آید و به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان عزمشان را جزم کرده‌اند و برای دستیابی به این هدف٬ در انتخابات تمهیدات لازم را در دستور کار قرار بدهند.

منصوری در پایان در خصوص برنامه‌های آینده اصلاح‌طلبان اعلام کرد: همایش اصلاح‌طلبان برگزار شد و خوشبختانه متولی این کار یعنی وزارت کشور دولت تدبیر امید ‌‌نهایت همکاری را با برگزار کنندگان این همایش داشتند و این خودش طلیعه امیدی‌ست برای حرکت‌ها و رفتارهای بعدی، که قاعدتا باید در مجموعه جریان اصلاح‌طلب راجع به آن بحث شود و جمع‌بندی صورت گیرد و حالت اجرایی به خودش بگیرد و مشابه این حرکت، هم در تهران و هم در استان‌ها٬ برای همگرایی و انسجام و در واقع ائتلاف هرچه بیشتر جریان اصلاح طلب برگزار می‌شود.

کد N690053