کابینه جدید تونس معرفی شد

تونس

نخست وزیر مکلف تونس کابینه جدید را معرفی و اعلام کرد هدف دولت وی تحقق اهداف انقلاب و تقویت روند دموکراسی در این کشور است. این در حالی است که نمایندگان جنبش النهضه در کابینه جدید حضور ندارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، الحبیب الصید، نخست وزیر جدید تونس ضمن معرفی کابینه جدید تاکید کرد که تلاش می‌کند تا دولت ملی شایسته‌ای را تشکیل دهد که محقق اهداف انقلاب این کشور از جمله آزادی و تحکیم روند دموکراسی و فراهم سازی زمینه برای توسعه‌ اجتماعی و اقتصادی تمامی طرف‌ها باشد.

وی تاکید کرد که دولت وی متعلق به تمامی تونسی‌ها است.

در حالی کابینه جدید تونس در حالی اعلام شد که جنبش النهضه، دومین گروه سیاسی قدرتمند در تونس، جبهه مردمی و حزب آفاق تونس در آن مشارکت ندارند.

دولت جدید تونس متشکل از 24 وزارتخانه است و خدیجه شریف، به عنوان وزیر زنان، لطیفه لخضر به عنوان وزیر فرهنگ و سلمی اللومی الرقیق به عنوان وزیر آموزش فنی و حرفه‌ای منصوب شدند.

طیب البکوش که دبیرکل حزب ندای تونس به عنوان وزیر خارجه تعیین شد.

محمد صالح بن عیسی به عنوان وزیر دادگستری، سلیم شاکر، وزیر بازرگانی، محمود بن رمضان به عنوان وزیر حمل و نقل و احمد عمار الینباعی به عنوان وزیر امور اجتماعی تعیین شدند، ماهر بن ضیاء نیز به عنوان وزیر ورزش و جوانان، نجیب درویش، وزیر سرمایه‌گذاری و العروسی المیزوری وزیر معارف و امور مذهبی تعیین شدند.

قرار است اسامی کابینه جدید تونس به پارلمان این کشور ارائه شود تا به آن رای اعتماد دهد.

انتهای پیام

کد N689997