آیا احمدی نژاد حاضر است طبق وعده ای که داده بود در تلویزیون بگوید شایسته مقام خود نبوده است؟

سایت پارسینه نوشت:

هشتم تير ماه 90 محمود احمدي‌نژاد نسبت به برخي اتهامات مطروحه درباره برخي اعضاي هيات دولت از جمله رحيمي، معاون اول گفت: «كابينه خط قرمزي است كه اگر بخواهند به آن دست‌اندازي كنند، ديگر من بايد وظيفه‌ي قانوني خود را انجام دهم و اين حتما به كشور آسيب مي‌زند.»

رئیس دولت دهم كه با خطر برخورد قوه قضائیه با نزدیک ترین افرادش در کابینه مواجه شده بود، اخطار داد که کابینه خط قرمز اوست و اگر کسی به این خط قرمز تجاوز کند، ناگفته‌های بسیاری را خواهد گفت. او با خط قرمز خواندن کابینه اش، مانع از رسیدگی به این پرونده شد.

*احمدي‌نژاد در آبان سال 90 هم در ديدار با برخی اعضای ستاد انتخاباتی‌ خود در سال‌های ۸۴ و ۸۸ در مورد اتهامات محمدرضا رحیمی گفت: «دو سال است که رییس قوه قضاییه معاون اول دولت را متهم به فساد اقتصادی کرده است ولی نمی توانند این اتهام را ثابت کنند. من به رهبری هم گفته ام که اگر ثابت شود که رحیمی حتی یک ریال هم اختلاس کرده من به تلویزیون آمده و ضمن عذرخواهی اعلام می کنم که شایستگی این سمت را ندارم. این دولت به قوه قضاییه اعلام کرده که آبروی دولت را برده اید و اگر هم قرار به محاکمه است بایستی علنی صورت گیرد. بنده فقط ۱۰ درصد حرف ها را تاکنون زده ام و شاید ۲۵درصد دیگر را در آینده بگویم ولی مابقی را هیچگاه نمی توانم به دلایل مصلحتی و حفظ نظام و انقلاب بیان کنم.»

*احمدی‌نژاد در فروردين 92 در مراسم افتتاحیه طرح‌های عمرانی استان کردستان با تجلیل از روحیه پرکاری و جوانمردی مردم شریف کردستان، دکتر محمدرضا رحیمی را نمونه بارزی از مردم این خطه معرفی کرد که شبانه‌روز در خدمت کشور است و بی‌وقفه برای مردم تلاش می‌کند.


*اما تعريف و تمجيد‌هاي احمدي‌نژاد از معاون اولش به همين‌ جا ختم نشد و او تصميم گرفت پيش از پايان مهلت فعاليت دولت دهم نشان درجه یک خدمت! به رحيمي اهدا كند و اوج ارادت خود را به او نشان دهد.

22خرداد 92 معاون اول رییس جمهور "به پاس خدمات ارزشمند و تلاش های شایسته در تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران"، از دست احمدی نژاد لوح سپاس و نشان درجه یک خدمت دریافت کرد.

*محمدرضا رحیمی هم پس از دریافت نشان درجه یک خدمت از رییس جمهور،‌احمدي نژاد را از تعاريف خود بي‌نصيب نگذاشت و گفت: همه نشان‌های لیافت و خدمت، شایسته و زیبنده خود دکتر احمدی نژاد است که درمدت 8 سال در صدر دولت بارها و بارها به تمام نقاط کشور سفر کرد و اقشار مختلف مردم را مورد مهر و مرحمت خود قرار داد. نام دکتر احمدی نژاد در عرصه خدمت رسانی، پیشرفت و تعالی کشور در تاریخ این آب و خاک ماندگار خواهد بود. ‌اقدامات و دست آوردهای دولت دکتر احمدی نژاد در تمامی بخش ها بی نظیر است و قابل مقایسه با دوره های گذشته نیست.  خدمات و کارهای انجام شده در دولتهای نهم و دهم به قدری خیره کننده است که بر اساس آمار و ارقام، گاهی با تمام دولتهای قبل و حتی دوران پیش از انقلاب برابری می کند.  اقدام شجاعانه رییس جمهور برای اصلاح نظام اقتصادی از کارهایی است که حتی بسیاری از مقامات دیگر کشورها و برخی دشمنان نیز به بزرگی و اهمیت آن اقرار کردند .  دکتر احمدی نژاد بنیانگذار نهضت مسکن مهر در کشور بود و با این اقدام باعث شد در سراسر کشور جوانانی که همواره در آرزوی داشتن خانه بودند، صاحب مسکن شوند . حضور مستمر دکتر احمدی نژاد در عرصه های بین المللی و بیان شفاف مواضع جمهوری اسلامی ایران در جهان چیزی نیست که از یادها فراموش شود . لازم است جملات رهبر معظم انقلاب و آمار جامعی از اقدامات این دولت به شکل گزارش گرد آوری شود تا نسل های بعد بدانند که در این مقطع از تاریخ چه تحولات و اتفاقات بزرگی در مسیر پیشرفت و تعالی کشور رخ داده است.

* محمدرضا رحیمی در روزهاي آخر عمر دولت دهم در مرداد 92 در جریان سفر به استان خراسان جنوبی گفت: «خدمات دولتهای نهم و دهم در کشور ماندگار و پابرجاست و نام دکتر احمدی‌نژاد برای همیشه در کشور باقی خواهد ماند و خدمات بی‌شائبه، بی‌منت و گسترده وی از یاد ملت ایران فراموش نخواهد شد. وقتی آمار و ارقام وزارتخانه‌های مختلف را بررسی می‌کنیم، تحولات و پیشرفت‌ها به قدری است که موجب حیرت می‌شود. پیشرفتهای دولت دکتر احمدی‌نژاد در شرایطی است که منابع و امکانات کشور تغییر چندانی نداشته و تحریم ها و فشار دشمنان نیز بر مشکلات و موانع افزوده است اما این دولت با تلاش شبانه روزی و پشتکار اجازه نداد تحریم ها موجبات رنج و زحمت برای مردم و شادمانی برای دشمنان را به وجود آورد.»

*محمود احمدي نژاد اما پس از دوران رياست جمهوري‌اش هم به معاون اول خود وفادار ماند و در شهريور 93 زماني كه خبرهايي مبني بر صدور حكم اوليه محمدرضا رحيمي منتشر شد در پاسخ به سوالات خبرنگاران پیرامون وضعیت معاون اول خود در دولت قبل سکوت کرد و در پاسخ به خبرنگاری که دلیل سکوت او را پرسید نیز لبخند زد!

حالا كه آخرين مرجع رسيدگي به اتهامات رحيمي در دستگاه قضا اتهام اخذ رشوه و تحصیل مال از طریق نامشروع را در مورد وي به اثبات رسانده،‌ بايد ديد آيا محمود احمدي نژاد كه در دوره رياست‌جمهوري‌اش وعده داده بود در صورت اثبات اتهامات رحيمي، در تلويزيون عذرخواهي مي‌كند، تن به اين كار خواهد داد يا همچنان بنا دارد با سياست سكوت خود از رحيمي حمايت كند.

 

1717

کد N689879