85 کشور جهان میزبان سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: در سال 94 سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در85 کشور جهان برگزار می شود.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: در سال 94 سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در85 کشور جهان برگزار می شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در نشست شورای سیاستگذاری سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این شورا برگزار شد، با اشاره به این‌که «دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، در 75 کشور جهان برگزار شد» افزود: در سال 94 و در سیزدهمین دوره جشنواره کشورهای بیشتری میزبان سیزدهمین دوره این جشنواره خواهند بود.

وی افزود: در حال حاضر دو کتاب با محوریت فرهنگ رضوی به زبان فرانسه در دست ترجمه است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ادامه داد: انتشارات الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سه کتاب به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی با عنوان «آنچه گفت»،« آنگونه که زیست» و «آنچه کرد» درباره حضرت امام رضا(ع) درحال تدوین دارد که بزودی چاپ و منتشر خواهد شد.

وی با بیان این‌که «در دوره سیزدهم جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، بسته‌های فرهنگی رضوی به خارج از کشور ارسال خواهد شد» تصریح کرد: از دوره گذشته جشنواره، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای رایزنی‌های فرهنگی در خارج از کشور، برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، را تصویب و برای اجرا ارسال کرده است.

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) از یکم تا یازدهم ذی‌القعده (موسوم به دهه کرامت) برابر با 25 مرداد تا چهارم شهریور سال ۱۳۹۴ در تمام استان‌های ایران و ۲۲۰ نقطه از جهان برگزار می‌شود. مراسم اختتامیه این جشنواره در شب میلاد فرخنده ثامن الحجج(ع) در مشهد مقدس برگزار خواهد شد و طی آن از هشت خادم نمونه فرهنگ رضوی در داخل و هشت خادم نمونه فرهنگ رضوی در بخش بین‌الملل تقدیر به عمل می‌آید.

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و آگاهی از نحوه شرکت در هر یک از برنامه‌ها می‌توانند به سایت سه زبانه «شمس توس» به نشانی www.shamstoos.ir مراجعه کنند. همچنین سامانه پیام کوتاه: 30007888 و شماره تلفن‌های‌: 9-05132283044 به عنوان پل ارتباطی میان و جشنواره مخاطبان معرفی شده است.

انتهای پیام

کد N689859