آمادگی آمریکا و عراق برای آغاز حملات علیه داعش در موصل

سیاسی

یک رسانه غربی از آمادگی آمریکا و عراق برای آغاز حملات در تابستان آتی علیه داعش در موصل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وال استریت ژورنال در گزارشی با اشاره به آمادگی آمریکا و عراق برای آغاز حملات در تابستان آتی علیه داعش در موصل نوشت واشنگتن و بغداد در پی حمله به پایگاههای داعش در شهر موصل با هدف بازپس گیری این شهر، گزینش یگان‌ های آموزشی نظامی برای حمله احتمالی و مسدود کردن خطوط امداد رسانی به اعضای این گروه هستند.

در همین رابطه ژنرال لوید آستین فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا با تاکید بر لزوم آمادگی کامل نیروهای عراقی پیش از آغاز حملات گفت تاکنون تصمیمی در زمینه هماهنگی نیروهای زمینی آمریکا با یگان‌ های عراقی برای انجام عملیات علیه پایگاههای داعش در موصل گرفته نشده است.

در همین رابطه دو مسئول عراقی با اشاره به آموزش نیروهای عراقی از سوی آمریکا به مدت چهار تا شش هفته اعلام کردند که دو گروه عراقی رهبری نیروهایی را برعهده می گیرند که به نبرد تروریست‌ های موصل می روند.

خاطر نشان می شود منابع عراقی همچنین از ایجاد یک پایگاه نظامی در استان نینوا برای آموزش به زنان و با هدف حمایت از عملیات آزادسازی موصل خبر دادند. دراین پایگاه نظامی به زنان عراقی با هدف حمایت از عملیات آزادسازی موصل که از خرداد ماه سال جاری تحت سیطره تروریستهای داعش در آمده است آموزشهای نظامی لازم ارائه می شود.