انفجار در شرق هند در آستانه روز جمهوری

در آستانه روز جمهوری هند که تدابیر امنیتی به شدت افزایش یافته است، انفجار بمبی در مقابل دادگاهی در دهلی نو دو کشته و 10 زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، این انفجار در شرق ایالت فقیر بیهار رخ داد که شبه‌نظامیان مائوئیست هرازگاهی حملاتی را در آنجا انجام می‌دهند. در جریان انفجار مذکور، دو زن و یک مامور پلیس کشته شد.

در شرایطی که قرار است روز جمهوری هند در 26 ژانویه (دوشنبه آتی) با حضور میهمانان ویژه‌ای چون باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا برگزار شود، تدابیر امنیتی به شدت در این کشور افزایش یافته است. چنین مراسم‌هایی در گذشته هدف حمله شبه‌نظامیان قرار گرفته است.

چندین ایالت در شمال و شرق هند برای برقراری امنیت در روز جمهوری، به حالت آماده‌باش امنیتی درآمده‌اند و اصلی‌ترین مراسم رژه روز دوشنبه آتی در دهلی‌نو برگزار می‌شود که مراسم دو ساعت به طول خواهد انجامید و در فضای باز برگزار می‌شود. کاخ سفید گفته است که اوباما در این مراسم شرکت می‌کند و برای تامین جان وی، همکاری امنیتی سفارت آمریکا در هند با آژانس‌های اطلاعاتی هند افزایش یافته است.

انتهای پیام

کد N689292