۱
لاله افتخاری:

مدرنتیه از چالش‌های پیش روی زندگی اسلامی است

  • ۴بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس شوراي اسلامي

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، مدرنتیه را یکی از مهمترین چالش های پیش روی سبک زندگی اسلامی عنوان و اظهار کرد: در زندگی غربی با وجود تکنولوژی پیشرفته هیچ گونه احساس خوشبختی وجود ندارد.

لاله افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، با بیان اینکه مجموعه رفتارها، کردارها و نقش های فردی اجتماعی سبک زندگی اسلامی را تشکیل می دهد اظهار کرد: سبک زندگی بال حقیقی تحقق پیشرفت و تمدن سازی نوین اسلامی است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری مولفه های بسیاری را برای سبک زندگی اسلامی عنوان نمودند گفت: با این مولفه ها می توانیم بر همه تحریم ها و تهدیدها غلبه کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه غرب به دنبال جایگزینی فرهنگ خود به جای فرهنگ اسلامی است، گفت: غرب فرهنگ خود را با شبکه‌های ماهواره‌ای تحمیل می‌کند که عامل بسیاری از فاصله‌ها در بین خانواده‌ها است.

وی زنان را از ستون های اصلی خانواده خواند و گفت: هجمه های فرهنگی غرب از طرفی محصولات و نیازهای مصرفی جامعه را به سمت مورد نظر خود سوق می دهند و از سوی دیگر، نسل جدید به خصوص بانوان ایرانی که سازندگان نسل فردا هستند را ترغیب به اموری چون کاهش جمعیت، نپذیرفتن مسئولیت های خانوادگی و تربیتی و ... می کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی چادر را پرچم افتخار و فرهیختگی و استقلال زن مسلمان ایرانی دانست و گفت: مدل های وارداتی به هویت زنان ما آسیب رسانده است.

افتخاری تبیین بهتر و بیشتر سبک زندگی اسلامی ایرانی از طریق رسانه ها به خصوص رسانه ملی برای مردم و جوانان را از ضرورت های لازم برشمرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.