آمریکا و عراق برای حمله به داعش در موصل آماده می‌شوند

سیاسی

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: آمریکا و عراق خود را برای آغاز حملات در تابستان آینده به تشکیلات داعش در شهر موصل عراق آماده می‌کنند.

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: آمریکا و عراق خود را برای آغاز حملات در تابستان آینده به تشکیلات داعش در شهر موصل عراق آماده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، ژنرال لوید آستین، فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه وال استریت ژورنال از اربیل گفت: آمادگی‌ها برای حمله به پایگاه‌های گروه تروریستی داعش در شهر موصل با هدف بازپس گیری این شهر از جمله گزینش یگان‌های آموزشی نظامی برای حمله احتمالی و مسدود کردن خطوط امداد رسانی به این تروریست‌ها آغاز شده است.

موصل از بزرگترین شهر تحت کنترل گروه تروریستی داعش در منطقه شمال عراق تا شرق سوریه محسوب می‌شود.

یک مسئول بلندپایه عراقی نوامبر گذشته به خبرگزاری رویترز اعلام کرد که موصل به دلیل مساحت و جایگاه خاص آن کانون توجه و تلاش‌های دولت عراق برای شکست داعش است.

ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا نیز در راستای باز پس گیری شهر موصل از داعش از روز چهارشنبه حملات هوایی متعددی را علیه مواضع این گروه تروریستی در عراق و سوریه آغاز کرده و به طور خاص 16 حمله هوایی علیه مواضع داعش در موصل انجام داده است.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از آستین نوشت: نیروهای عراقی باید پیش از آغاز حملات آمادگی کامل داشته باشند.

وی افزود: تاکنون تصمیمی در خصوص هماهنگی نیروهای زمینی آمریکا با یگان‌های عراقی برای انجام عملیات علیه پایگاه‌های داعش در موصل نگرفته است.

این روزنامه نوشت: پیش بینی می‌شود دو گروه عراقی رهبری نیروهایی را که به نبرد تروریست‌های موصل خواهند رفت برعهده خواهند داشت.

این روزنامه به نقل از دو مسئول عراقی نوشت که این نیروها به زودی و به مدت چهار تا شش هفته تحت آموزش آمریکا قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

کد N688935