وزیر کشور در همایش ملی میقات الرضا (ع):

جنگ کنونی در جهان جنگ ارزش‌هاست

دولت

امروز برای دفاع از کیان اسلام و ارزش‌های دینی لازم است در حوزه‌های دفاعی نیز مسلمانان به قدرت خود بیافزایند.

وزیر کشور با بیان اینکه امروز شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی در حال ترویج فرقه‌های انحرافی برای نهادینه سازی اسلام ساختگی، مجازی و غیر حقیقی هستند٬ گفت:‌ جنگ کنونی در جهان جنگ ارزش‌هاست

به گزارش ایلنا٬ عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش ملی میقات الرضا (ع) در سمنان که با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، نماینده ولی فقیه در استان سمنان، استاندار سمنان و شمار زیادی از مسئولان در سالن امیرکبیر دانشگاه سمنان برگزار شد، با اشاره به اهمیت توجه به ارزش‌های دینی و اسلامی اظهارکرد: هدف همه مردم، مسئولان و کارگزاران دولت و مجلس باید تقویت دین خدا و ارزش‌های اسلامی باشد و در این صورت است که خداوند متعال، خود همه راههای رستگاری و صلاح را به سوی انسانها باز خواهد کرد.

وی گفت: هرجا مشکلی در کار پیش آمده، باید بدانیم که از راه خداوند متعال دور شده‌ایم و باید به سوی حق بازگردیم.

وزیر کشور افزود: حضرت امام خمینی (ره) را با وجود همه سختی‌ها و مشکلات، مردم و دلهای آزادی خواه همراهی کردند و این امام بزرگوار در اوج خوف و رعب بر دشمنان غلبه کرد و انفجار نور و رحمت تحت عنوان انقلاب اسلامی در کشور به وقوع پیوست.

رحمانی فضلی ادامه داد: هیچ تحلیل و بررسی کارشناسانه‌ای، وقوع انقلاب اسلامی را در آن شرایط پیش‌بینی نمی‌کرد اما این اتفاق عظیم رخ داد و امروز باید تداوم راه امام را مدنظر داشته باشیم.

وی ادامه داد: امروز انقلاب اسلامی به مرحله‌ای رسیده است که دلهای زیادی به سوی آن جذب شده است و ارزش‌های دینی و الهی در دنیا جای خود را باز کرده و اینک باید بیش از پیش به فکر احیای ارزش‌های دینی و تقویت باورهای مذهبی باشیم.

وی تصریح کرد: در برهه کنونی، باید هرچقدر دشمنان به تشکیل فرقه‌های انحرافی در حوزه دین تحت عناوین القاعده، داعش، گروه‌های تکفیری و... می‌پردازند ما مضاعف آن تلاش داشته باشیم و نگذاریم ارائه نسخه‌های بدلی از دین سبب به فراموشی سپرده شدن نسخه‌های اصلی و ناب اسلام شود.

وی گفت: دشمنان اسلام امروز می‌کوشند تا خشونت، رعب و وحشت و وحشی‌گری را در چهره اسلام به نمایش بگذارند تا بتوانند بدین وسیله سیمای اصلی و ناب اسلام محمدی را حذف و اسلام هراسی را در جهان تقویت کنند.

وزیر کشور افزود: امروز وقت رویارویی ارزش‌ها و جدال تفکرها و اندیشه‌ها در دنیاست و همه رخدادهای حوزه‌های امنیتی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در حوزه این رویارویی‌ها تحلیل می‌شود.

رحمانی فضلی افزود: غربی‌ها می‌خواهند ارزش‌های لیبرالی را در جهان زنده نگه دارند و تفکراتی که ساخته دست بشر است را بر عالمیان چیره کنند و باید دانست که این اندیشه‌ها و آراء کامل نیست و نقص‌ها و کاستی‌های زیادی در آنها وجود دارد.

وی ادامه داد: ضعف و سستی و ناکارآمدی قابل توجهی که در حوزه‌های اولیه تفکرات ابداعی غربی‌ها وجود دارد، امروز باید مورد توجه قرار گیرد و بدانیم که برخلاف همه تبلیغات و سخن پراکنی‌های غربی‌ها، در این کشورها آزادی، عدالت و حقوق بشر تنها یک شعار است و به معنای واقعی کلمه نمی‌توان آنها را دریافت.

وزیر کشور افزود: در حوزه حقوق بشر، نخستین چالش را در خود مناطق مختلف کشورهای غربی شاهد هستیم و اتفاقاتی که در این کشورها رخ می‌دهد نشان می‌دهد که حقوق بشر در غرب به هیچ وجه گرامی داشته نمی‌شود.

وی گفت: در این شرایط، باید با بازگشت صادقانه و اصیل به حوزه‌های فرهنگ دینی و تقویت آن برای نسل‌های حاضر و آتی به اسلام بیش از پیش توجه کنیم تا بتوانیم اهداف غربی‌ها را در رسیدن به نیات پلیدشان خنثی سازیم.

رحمانی فضلی گفت: کاری که سازمان اوقاف و امور خیریه در قالب طرح میقات الرضا (ع) آغاز کرده به نوعی طریق ذکر، وصل و خدمت است و میقات‌های امام رضا (ع) باید محل پرواز به سوی خداوند متعال باشد.

وی تصریح کرد: با ابتکار و خلاقیتی که در سازمان اوقاف و امور خیریه وجود دارد، باید استفاده خوبی داشته باشد و در نهایت به عبودیت و بندگی بیشتر خداوند متعال برسیم و اخلاص در عمل و خلوص در نیت همواره در برنامه‌ها مورد توجه باشد.

وی تصریح کرد: از همه کشور باید میقات و طریق ارادت و بندگی و وصل نور باشد و طرح میقات الرضا (ع) در راستای خدمات رسانی به زائران حرم رضوی محدود به چند استان نشود.

رحمانی فضلی گفت: در راستای اجرای این طرح و اجرای اسلام ناب محمدی (ص) و فرهنگ رضوی، ملت، دولت و این و آن معنی ندارد و همه باید در خدمت اسلام باشند.
وی گفت: تمام هزینه‌های دولت باید برای ارتقای اسلام صورت گیرد چرا که در غیر اینصورت خسارت دیده دنیا و آخرت خواهیم بود.
 وی تصریح کرد: اگر دنیا به طرف صلح نهایی و امنیت و آرامش کامل رهنمون شود، نخستین کسانی که نسل سلاح و تسلیحات نظامی را خواهند کرد بدون شک مردم ایران اسلامی خواهند بود اما امروز برای دفاع از کیان اسلام و ارزش‌های دینی لازم است در حوزه‌های دفاعی نیز مسلمانان به قدرت خود بیافزایند.

وی تصریح کرد: باید برای تقویت فرهنگ دینی و مذهبی مسلمانان و مردم کشورمان بیش از پیش تلاش شود و امروز شاهد هستیم که دشمنان همواره خود را علیه اسلام و مسلمانان یشتر تجهیز می‌کنند.

وی گفت: در مراسم اربعین امسال شاهد اوج دلدادگی عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) بودیم و این مراسم باشکوه دشمنان را علیه ما و اسلام هوشیارتر و مصمم‌تر کرد و در این رویارویی دیگر جای انفعال، سکون و عقب‌نشینی وجود ندارد و باید به خوبی مقاومت و استقامت کرد.

وی گفت: مسلمانان امروز باید ارزش‌های دینی و مذهبی را احیا کنند و در این راه استوار بمانند و در گسترش فرهنگ رضوی باید بیش از گذشته فعالیت کرد.

وزیر کشور گفت: امروز شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی در حال ترویج فرقه‌های انحرافی برای نهادینه سازی اسلام ساختگی، مجازی و غیر حقیقی هستند و از این رو باید شبکه تلویزیونی فرهنگ رضوی برای ترویج اصول و اعتقادات مذهبی با ورود سازمان اوقاف و امور خیریه و آستان قدس رضوی راه‌اندازی شود.

وی تصریح کرد: امروز جنگ کنونی در جهان در واقع جنگ ارزش‌هاست و در این مسیر، ملت و مردم مسلمان نقش اساسی دارند و در عین حال دولت نیز باید بسترساز و حامی فعالیتها باشد.

وی گفت: رئیس جمهور نیز در راستای توجه به این وظیفه دینی و اسلامی کمک‌های خوبی خواهد داشت و گرچه رهبری نگران این هستند که دین مردم دولتی نشود، باید دانست که حمایت از دین و مذهب و اسلام و ایجاد زیرساختهای مورد نیاز برای تقویت باورهای دینی مردم وظیفه دولت و مسئولان محسوب می‌شود.

رحمانی فضلی افزود: مردم با وجود مبارزه دولت‌های رژیم شاهنشاهی با دین، مذهب و اصول اعتقادی خود را حفظ کردند و امیروز وظیفه داریم در این راستا به آنها کمک کنیم.

وزیر کشور ادامه داد: فرمانداری‌هایی که در مسیر زائران حرم رضوی قرار دارند، براساس بخشنامه وزارت کشور به میدان آمده‌اند و فعالیت‌هایی در راستای خدمات رسانی بیشتر به زائران حرم رضوی صورت گرفته اما کافی نیست.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: سالانه 25 میلیون نفر به حرم نورانی امام رضا (ع) مشرف می‌شوند که این تعداد تا 50 میلیون نفر قابل افزایش است.

وی گفت: 85 درصد از این افراد با وسایل نقلیه عمومی و اتوبوس به سمت مشهد مقدس حرکت می‌کنند و اگر از ظرفیتهای شبکه ریلی در این بخش استفاده شود، قادر خواهیم بود این تعداد را تا چندین برابر افزایش دهیم.

رحمانی فضلی با تاکید بر لزوم توسعه امکانات و تجهیزات مورد نیاز زائران حرم رضوی گفت: باید مراکز اسکان موقت در مسیر زائران ایجاد شود.

وی ادامه داد: 30 استان کشور هم اکنون در مشهد مقدس در حال ساخت و ساز هستند تا بتوانند به زائران خدمات بهتری ارائه دهند.

وی گفت: 70 درصد از زائران حرم رضوی از مسیرهای مواصلاتی استان سمنان عبور می‌کنند و به همین خاطر باید برنامه ربزی وسیع‌تری در راستای خدماتی رسانی به آنها انجام شود.

رحمانی فضلی افزود: طرح جامعی باید از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه تهیه شود که به صورت میان مدت و 5 ساله بتوان همه ظرفیت‌های مردمی و دولتی را در آن مورد بررسی قرار داد.

وزیر کشور افزود: دولت باید در ساخت زیربناها و ایجاد شرایط مطلوب خدماتی و رفاهی و کمک‌ها برای ایجاد حرکت‌های اولیه ساخت و ساز در بقاع متبرکه و تقویت سایر امکانات و تجهیزات کمک شایانی داشته باشد.

کد N688552