شروع جنگ قدرت آل سعود/ دهن کجی متعب بن عبدالله به عمویش

سیاسی

فردی که اسرار درونی آل سعود را منتشر می کند از شروع ائتلاف بندی ها در داخل خاندان حاکم بر عربستان و آخرین وضعیت جسمانی ملک عبدالله پرده برداشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر،مجتهد فردی که اسرار پنهانی آل سعود را فاش می کند تاکید کرد: گفته می شود که پزشکان خالد التویجری رئیس دربار پادشاهی عربستان و متعب بن عبدالله را مطلع کرده اند که دستگاههای ویژه تنفس برای چند روزی بیشتر جواب نمی دهند.

وی به نقل از منابع آگاه از آماده کردن دو بالگرد از سوی التویجری که یکي وابسته به گارد شاهی و دیگر گارد ملی است در نزدیکی بیمارستانی که ملک عبدالله در آن بستری خبر داد و افزود: به نظر می رسد که هدف این بالگردها رساندن وی به فرودگاه در اسرع وقت است که یک بالگرد اصلی و دیگر فرعی و ذخیره است.

این منابع همچنین فاش کردند: متعب بن عبدالله فرزند ملک عبدالله با احمد بن عبدالعزیز عموی خود هنگام حضور در بیمارستان توهین آمیز برخورد کرده است و مانع از ملاقات وی با پادشاه شده است.

علت این اقدام متعب این است که دستگاههای شنود کارگذاشته شده در منزل احمد بن عبدالعزیز از حمایت اکثریت خاندان از وی به جای مقرن بن عبدالعزیز حکایت دارد و متعب از این هراس دارد که با مرگ ملک عبدالله خاندان با احمد بیعت کنند و فرصتی که التویجری در زمان زنده بودن پدرش ایفا کرده است نقش بر آب شود.

به گفته این منابع محمد بن نایف پس از اینکه متعب به اطلاع وی رسانده است که اگر احمد بن عبدالعزیز قدرت را در دست گیرد وی را کنار خواهد زد از عمویش احمد فاصله گرفته و با متعب ائتلاف کرده است.