در نشست اقتصادی داووس؛

عبدالفتاح سیسی همکاری جهان برای مقابله با تروریسم را خواستار شد

مصر

رئیس جمهوری مصر طی سخنانی در نشست جهانی اقتصاد در داووس سوئیس به بررسی مسائل کنونی مصر و اوضاع سیاسی و ‌اقتصادی این کشور پرداخت.

رئیس جمهوری مصر طی سخنانی در نشست جهانی اقتصاد در داووس سوئیس به بررسی مسائل کنونی مصر و اوضاع سیاسی و ‌اقتصادی این کشور پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر طی سخنانی در نشست جهانی اقتصاد در داووس سوئیس در خصوص شرایط اقتصادی و سیاسی کشور خود و همکاری در این زمینه‌ها با تمامی کشورهای جهان پرداخت.

عبدالفتاح سیسی در سخنانی اظهار کرد که کشورش خواهان گشایش روابط خود با تمام کشورهای جهان است و به تعهدات خود برای برقراری ثبات در مصر و منطقه پایبند است.

وی در سخنان خود از تمام کشورهای جهان خواست تا برای تحقق اهداف ملی مصر چه در زمینه سیاسی و چه اقتصادی به مصر کمک کنند تا این کشور و همچنین دیگر کشورهای قاره آفریقا بتوانند با مشکلات اقتصادی مقابله کنند.

رئیس جمهوری مصر اعلام کرد که همواره بر موضع خود در حمایت از راه حل دو کشوری پایبند بوده و خواهان حمایت از مساله فلسطین در ایجاد کشور مستقل خود است و می‌خواهد که هر دو طرف با کنار گذاشتن اختلافات به تعهدات خود برای تشکیل دو کشور مستقل متعهد باشند تا امنیت در منطقه و به تبع آن در جهان برقرار شود.

وی همچنین بر ایجاد یک راه حل سیاسی فراگیر برای حل بحران کشورهای عربی از جمله لیبی، یمن، عراق و سوریه تاکید کرد تا از این طریق امنیت منطقه، کشورهای عربی و جهان فراهم شود.

وی تصریح کرد: تروریسم تمام امنیت منطقه را تهدید می‌کند و ما برای مقابله با آن نیازمند همکاری‌ها در سطح بین‌المللی هستیم.

وی در پایان افزود: مصر با اراده محکم خود به دنبال اجرای مسئولیت‌های خود در برقراری امنیت منطقه است اما در این مسیر نیازمند کمک دیگر کشورهاست و همواره با بالا بردن سطح توانایی اقتصادی و سیاسی خود آماده رویارویی با چالش‌های پیش روست.

انتهای پیام

کد N688452