نشست مخالفان سوریه امروز در قاهره برگزار می‌شود

سوريه

عضو هیات هماهنگی ائتلاف مخالفان سوریه اعلام کرد که هدف از برگزاری نشست امروز (پنجشنبه) میان شخصیت‌های سوریه در قاهره دستیابی به تفاهم‌های مشترک میان سران سیاسی مخالف سوری و برقراری مذاکرات مفید برای حل بحران کنونی سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، فائز حسین، عضو هیات هماهنگی ائتلاف مخالفان سوریه اعلام کرد که تمام افراد شرکت کننده در نشست قاهره بر این باورند که راه حل نظامی گزینه خوبی برای حل بحران کنونی سوریه نیست و باید راه حل سیاسی جایگزین آن شود.

وی تصریح کرد: 24 تن از سران سیاسی و بیش از 140 شخصیت دیگر در این نشست حضور خواهند داشت که هدف از این کنفرانس فراهم کردن نشستی گسترده و فراگیر است.

از سوی دیگر قاسم الخطیب، عضو ائتلاف مخالفان سوریه اعلام کرد که این کمیته مقدماتی امروز در قاهره و به مدت دو روز برگزار خواهد شد که در آن تمام طرف‌های مخالف سوری حضور پیدا خواهند کرد.

قاسم الخطیب تصریح کرد: در این کنفرانس 12 شخصیت از شخصیت‌های هیات هماهنگ کننده سوریه و دیگر اعضای ائتلاف‌های سوریه و همچنین مخالفان حضور خواهند داشت.

وی افزود: حدود 50 تا 75 شخصیت سوریه حداقل در نشست امروز حضور دارند که کمیته اسامی قطعی آنان را مشخص می‌کند.

قاسم الخطیب اظهار کرد که در نشست امروز طرح شش بندی خود را که طبق بیانیه ژنو 1 نوشته شده به منظور دریافت نظرات طرف‌های مخالف سوری درباره آن مطرح خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N688323