ژاپن: تمامی راه‌های ممکن برای آزادی گروگان‌ها را بررسی می‌کنیم

ژاپن

ژاپن امروز (پنجشنبه) گفت: برای آزادی دو گروگانی که به دست تروریست‌های داعش افتاده‌اند تمامی راه‌های ممکن را بررسی می‌کنیم.

ژاپن امروز (پنجشنبه) گفت: برای آزادی دو گروگانی که به دست تروریست‌های داعش افتاده‌اند تمامی راه‌های ممکن را بررسی می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، گروه تروریستی داعش در پیامی ویدئویی اعلام کرد که اگر 200 میلیون دلار دریافت نکند در عرض 72 ساعت این گروگان‌های ژاپنی را خواهد کشت.

بر اساس انتشار این فیلم در روز سه شنبه ضرب الاجل نهایی احتمالا روز جمعه خواهد بود.

یوشیهید سوگا، سخنگوی دولت ژاپن امروز گفت: توکیو در تلاش است تا با افرادی که کنجی گوتو 47 ساله خبرنگار آزاد و هارونا یوکاوا 42 ساله موسس یک شرکت خصوصی امنیتی را گروگان گرفته‌اند، مذاکره کند.

وی افزود: ژاپن از زمان انتشار این فیلم پیامی را از سوی داعش دریافت نکرده است.

کورناکاتا یکی از کارشناسان قوانین اسلامی و استاد سابق دانشگاه دوشیشا به خبرنگاران گفت که وی قادر به برقراری تماس با داعش است.

وی و کوسوک تسونئوکا یکی دیگر از خبرنگاران ژاپنی که در سال 2010 میلادی در افغانستان به گروگان گرفته شده بود، پیشنهاد کردند که برای نجات این گروگان‌ها با داعش ارتباط برقرار کنند.

ناکاتا گفت: 72 ساعت زمان بسیار کوتاهی است و من آماده برقراری مذاکره با داعش هستم.

وی از داعش خواست تا به این گروگان‌ها آسیبی نزند و گفت: آزادی آنها می‌تواند تصویر این گروه تروریستی را کمی بهبود بخشد. هنوز مشخص نیست که آیا این دو شهروند قادر به برقراری ارتباط و مذاکره با داعش هستند یا خیر.

ژاپن هیچ حضور دیپلماتیکی در سوریه ندارد. این در حالی است که شینزو آبه نخست وزیر ژاپن ضمن درخواست کمک از اردن، فلسطین، ترکیه و مصر گفت که هرگز تسلیم تروریسم نخواهد شد.

انتهای پیام

کد N688305