حمله‌ای خمپاره‌ای در دونتسک بیش از 20 کشته و زخمی برجای گذاشت

اوکراین

معاون فرمانده شبه نظامیان دونتسک امروز (پنجشنبه) گفت: بر اساس آمارهای به روز شده پس از برخورد خمپاره‌ای با یکی از ایستگاه‌های تراموا در دونتسک 9 تن کشته و 9 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ادوارد باسورین، معاون فرمانده شبه نظامیان دونتسک گفت: بر اساس اطلاعات ما پس از انفجار خمپاره‌ای در یکی از ایستگاه‌های تراموا 9 تن کشته و 9 تن دیگر زخمی شدند.

در حالی که خبرگزاری دونتسک به نقل از مقاماتی از جمهوری خودخوانده دونتسک گزارش داد، 13 تن در این حمله خمپاره‌ای کشته و چندی دیگر زخمی شدند.

این خبرگزاری به نقل از یکی از مقامات محلی گفت: در حمله خمپاره‌ای به این اتوبوس برقی، 12 تن کشته و یک نفر دیگر در خودرویی که از نزدیکی این اتوبوس رد می‌شد کشته و تعدادی دیگر نیز زخمی شدند.

اوایل صبح امروز یکی از سخنگویان وزارت امور اضطراری جمهوری خودخوانده دونتسک گفت: نیروهای اوکراینی به منطقه لنین در دونتسک حمله کرده و چندین تن از غیرنظامیان را کشته و زخمی کردند.

این سخنگو افزود: بر اساس اطلاعیه‌های اولیه ما، این حمله خمپاره‌ای به یک اتوبوس برقی آسیب وارد کرده و تعدادی از غیرنظامیان را کشته و زخمی کرده است.

وزارت دفاع جمهوری خودخوانده دونتسک گمان می‌کند که این حمله از سوی نیروهای کی‌یف صورت گرفته است.

دونتسک همچنین گزارش داد، در درگیری‌های روز گذشته تقریبا شصت تن از پرسنل نظامی اوکراینی کشته شدند.

این در حالی است که ارتش اوکراین نیز امروز گفت: نیروهای خود را از بخش اصلی فرودگاه دونتسک پس از ماه‌ها درگیری خونین خارج کرده است.

سخنگوی ارتش اوکراین افزود: روز گذشته تصمیم گرفتیم تا از این ترمینال جدید خارج شویم.

به طور کلی در درگیری‌های روز گذشته 10 سرباز کشته و 16 تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N688298