بررسی طرح استانی شدن انتخاب در کمیسیون شوراها

سیاسی

کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور طرح یک فوریتی استانی شدن حوزه‌های انتخابیه انتخابات مجلس شورای اسلامی را مورد رسیدگی قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،اعضای این کمیسیون طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس و نیز اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آن را نیز بررسی خواهند کرد.

همچنین کارگروه طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و نیز کارگروه مشاورین در خصوص انتخابات شوراها تشکیل جلسه می‌دهند.

گزارش آخرین وضعیت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از سوی وزیر راه در کمیسیون عمران

همچنین وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت راهداری و حمل و نقل جاه‌ای کشور در کمیسیون عمران گزارش می دهد.

وی همچنین به سوالات نمایندگان در این کمیسیون پاسخ خواهد داد.

وزیر کشور نیز به کمیسیون عمران دعوت می‌شود تا گزارشی از نحوه اجرای قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران و گزارش نحوه‌ی عمل به برنامه‌های وزیر در زمان رای اعتماد را ارائه کند.

تقاضای تحقیق و تفحص از سوی مهدی موسوی نژاد نماینده دشتستان از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بررسی خواهد شد.

لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری – صنعتی جاسک در استان هرمزگان و منطقه ویژه اقتصادی دارویی در استان البرز و نیز لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا و رای گیری در خصوص طرح دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده و طرح جامع منابع طبیعی در کمیسیون عمران بررسی خواهد شد.

کارگروه عمران شهری و روستایی کمیسیون عمران به ادامه بررسی طرح ساماندهی خدمات رسانی به روستاها و کارگروه مسکن نیز به بررسی تقاضای ماده 49 واصله در حوزه‌ی مسکن می‌پردازد.

انتهای پیام

کد N688167