رییس کمیسیون آموزش مجلس:

غفلت از آموزش‌های مهارتی به کشور ضربه زده است

سیاسی

رییس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس گفت: غفلت از آموزش مهارتی به کشور ضربه زده و در صورتی که ادامه یابد، خیل عظیم بیکاران دانشگاهی را خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، "محمدمهدی زاهدی" صبح امروز پنجشنبه دوم بهمن ماه در جشن خودکفایی و کاریابی 5 هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان با اشاره به شهادت سردار الله دادی در سوریه اظهار کرد: خدمات سردار سلیمانی نه تنها در کشورمان بلکه در دنیا زبانزد شده و اگر شهید الله‌دادی را در منطقه می بینیم به واسطه بیعتی است که با مقام معظم رهبری و همراهی با سردار سلیمانی داشته‌اند.

وی با اشاره به همکاری کمیسیون آموزش با کمیته امداد و سازمان آموزش فنی و حرفه ای افزود: در بحث های بودجه‌ای برای این سازمان سنگ تمام گذاشته شده و نگاه به آموزش های فنی و حرفه ای نگاه درستی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: در کمیسیون آموزش تاکید کرده ایم که آموزش عالی و آموزش و پرورش باید به سمت آموزش های مهارتی برود و باید 50 درصد آموزش ها مهارتی و 50 درصد غیرمهارتی باشد.

رییس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: غفلت از آموزش مهارتی به کشور ضربه زده و در صورتی که ادامه یابد، خیل عظیم بیکاران دانشگاهی را خواهیم داشت.

زاهدی اظهار کرد: از کمیته امداد و سازمان فنی و حرفه ای تشکر می کنیم که در این زمینه کار کرده اند و سال قبل برای رفع کار مشکلات مددجویان کمیته امداد در رابطه با دانشگاه ها کمک کرده و در زمینه های بودجه ای نیز در سال جاری اعداد خوبی در نظر گرفته شده که عمده آن در بحث اشتغالزایی و آموزش است.

انتهای پیام

کد N688157