عربستان تداوم اهانت‌های مجله "شارلی ابدو" به پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرد

عربستان

عربستان سعودی ضمن محکومیت ادامه هتک حرمت‌ مجله فرانسوی شارلی ابدو به اسلام و پیامبر اکرم (ص) اعلام کرد که آزادی بیان با اهانت کردن به مقدسات و دین و پیامبر اکرم (ص) منافات دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، یک منبع مسئول در وزارت خارجه عربستان اعلام کرد که عربستان همواره با تروریسم آن هم به تمامی شکل‌های مختلف و انگیزه‌های آن مخالف است و اجرای حملات تروریستی شدید به مجله فرانسوی شارلی ابدو را محکوم می‌کند. عربستان همواره بر ادامه تظاهرات‌ها علیه تروریسم در پاریس و عرصه بین‌المللی آن هم تروریسمی که اسلام و قوانین اسلامی و بین‌المللی را هدف خود قرار داده،‌ اصرار می‌ورزد.

در این بیانیه آمده است: عربستان ادامه اهانت‌های مجله شارلی ابدو به پیامبر اسلام (ص) را محکوم می‌کند چرا که هیچ توجیهی برای اهانت به پیامبر و جریحه دار کردن مسلمانان جهان وجود ندارد.

وزارت خارجه عربستان اعلام کرد که بر آزادی بیان و اندیشه‌ای که در راستای اهانت به اعتقادات دینی نباشد تاکید می‌کند و همواره خواهان دوری از آشوب افکنی و فتنه انگیزی علیه اسلام، مسلمانان و تمام ادیان آسمانی است.

این وزارتخانه افزود: عربستان علاوه بر موضع ثابت خود در مقابله با تروریسم و تفکرات انحرافی، متوجه اقدامات اتخاذ شده توسط دولت فرانسه برای حفظ وحدت و امنیت است.

انتهای پیام

کد N687994