بروجردی:

ملت ایران در آغاز یک جنگ اقتصادی است

علاء الدين بروجردي,تحريم,اقتصاد مقاومتی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ملت ایران در آغاز یک جنگ اقتصادی قرار دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ملت ایران در آغاز یک جنگ اقتصادی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، علاءالدین بروجردی در بازدید از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد، افزود: تحریم‎های خصمانه غرب و آمریکا علیه ایران از ابتدای انقلاب اسلامی ایران و همزمان با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مبارز آغاز شد ولی ملت ایران این تحریم‎ها را با هوشیاری به فرصت تبدیل کرد.

وی اظهار کرد: مقاومت در جنگ اقتصادی نیازمند سازوکار مناسب است و ملت ایران می‎توانند با درایت و کوشش مانند دوران دفاع مقدس در جنگ اقتصادی نیز پیروز شوند.

نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: همت ملت بزرگ ایران و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری در 35 سال عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی موجب کسب توفیقات فراوان برای ایران اسلامی شده است.

بروجردی با اشاره به وضعیت آشفته منطقه و مشکلات فراوان کشورهای عراق، افغانستان، سوریه، یمن و مصر به دلیل سیاست‎های خصمانه ابرقدرت‎های جهانی، اضافه کرد: ایران اسلامی به‎رغم همه موانع و تحریم‎ها و فشارهای سیاسی مختلف از امنیتی پایدار و ارزشمند برخوردار است.

وی گفت: دشمنان با توطئه‎ها و ترفندهای مختلف سعی دارند به نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند ولی ملت ایران همواره این توطئه‎ها را خنثی کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به توطئه آمریکا و عربستان در کاهش قیمت نفت، افزود: این توطئه با هدف فشار اقتصادی دشمنان به ایران اسلامی طرح‎ریزی شده است ولی ما می‎توانیم این توطئه را به یک فرصت طلایی تبدیل و اقتصاد خود را منهای نفت پایه‎ریزی کنیم.

بروجردی گفت: قطعا انسجام و وحدت ملت ایران بار دیگر توطئه‎های دشمنان را نقش برآب می‎کند و ملت ایران سربلند و سرافراز به پیشرفت و تعالی دست می‎یابند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی همچنین در جمع خبرنگاران، افزود: از بین هشت شرکت انیمیشن‎ساز ایران فقط شرکت آریا صنعت تخیل بروجرد موفق به شرکت در جشنواره فیلم کن شد که باعث افتخار است.

وی با اشاره به ساخت انیمیشن رستم و سهراب در بروجرد، اظهار کرد: هالیوودی‎ها ساخته شدن این انیمیشن در ایران را باور نمی‎کردند و در نهایت پذیرفتند و با شرکت سازنده رستم و سهراب قرارداری 9 میلیون دلاری امضاء کردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: انیمیشن دیگری در خصوص زندگی حضرت محمد(ص) به مدت 60 دقیقه با عنوان آخرین فرستاده توسط شرکت آریا صنعت تخیل ساخته شده که هنوز در داخل کشور ارائه نشده است و چندین کشور از جمله عربستان آن را خریداری کرده‎اند.

بروجردی با تاکید بر لزوم احیای ورشوسازی بروجرد، اضافه کرد: ظرفیت‎های فراوانی در بخش صنایع دستی شهرستان بروجرد وجود دارد که می‎توان از این طریق برای جوانان اشتغال‎زایی کرد.

وی گفت: پیگیری برای راه‎اندازی بازارچه تولید و عرضه صنایع دستی از مجلس ششم در حال انجام است که خوشبختانه قرار شد در دهه مبارک فجر نخستین بازارچه صنایع دستی با 20 غرفه آغاز به‎کار کند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بروجرد، افزود: این منطقه زمینی به مساحت پنج هزار و 700 هکتار را در بر می‎گیرد.

بروجردی اظهار کرد: تلاش بر این است که فرودگاهی در دل منطقه ویژه اقتصادی بروجرد احداث شود که هواپیماهای بزرگ باری بتوانند در آن تردد داشته باشند و محصولات و کالاهای منطقه را به نقاط مختلف جهان صادر کنند.

انتهای پیام

کد N687957