چورکین: آمریکا در بحران اوکراین نقش مخربی ایفا کرده است

روسيه

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد: آمریکا در بحران اوکراین نقش مخربی ایفا کرده و وضعیت در خاورمیانه را بی‌ثبات کرده است.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد: آمریکا در بحران اوکراین نقش مخربی ایفا کرده و وضعیت در خاورمیانه را بی‌ثبات کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ویتالی چورکین، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، در نشست شورای امنیت گفت: در کل بحران اوکراین آمریکا نقش مخربی ایفا کرده است اما در حقیقت آمریکا با رک و راست حرف زدن باعث تحریک نیروهای کی‌یف شده است.

وی افزود: پس از دیدار هر یک از مقامات عالی رتبه آمریکا به اوکراین دولت کی‌یف ماهیت مقابله‌ای فعالیت‌های خود را تشدید می‌کند. تشدید نظامی وضعیت کنونی به طرز وحشتناکی مصادف شده با سفر فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا به کی‌یف.

سامانتا پاور سفیر آمریکا در سازمان ملل در این نشست شورای امنیت گفت: روسیه توافق‌های مینسک را نقض کرده است.

این در حالی است که چورکین در پاسخ گفت: واشنگتن روی هر کشوری که دست می‌گذارد همچون عراق،‌ لیبی،‌ سوریه و اوکراین بی‌ثباتی،‌ خونریزی و بحران به وجود می‌آورد. شاید آمریکا فکر می‌کند که اروپا به اندازه کافی مشکلات ندارد.

چورکین تاکید کرد: آمریکا از مداخله شورای امنیت در حل بحران اوکراین جلوگیری کرده است. در آغاز این نشست قرار بود در رابطه با اینکه آیا شورای امنیت در حل بحران اوکراین همکاری کند یا خیر،‌ رایزنی کنیم اما هیات آمریکا بار دیگر دست خود را به معنی «نه» بالا آورد.

چورکین اطمینان داد که روسیه پیروی از توافقنامه مینسک را تضمین می‌کند.

انتهای پیام

کد N687954