انتقاد سناتور دموکرات از اوباما به خاطر مخالفت با تحریم های ضدایرانی

سیاسی

«رابرت منندز» سناتور ایالت نیوجرسی تهدید اوباما مبنی بر وتوی تحریم های جدید علیه ایران در صورت تصویب سنا را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وال استریت ژورنال، اعلام وتوی تحریم های احتمالی ضدایرانی سنا توسط رئیس جمهوری آمریکا واکنش هر دو حزب جمهوریخواه و دمکرات را به دنبال داشته است. پس از آن که رئیس کنگره آمریکا در واکنش به اظهارات امروز اوباما از نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای سخنرانی در کنگره دعوت کرد، دموکرات ها نیز از این سخنان انتقاد کردند.

در همین رابطه سناتور «رابرت منندز» عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا از ایالت نیوجرسی گفت اظهارات و لحن سخنان اوباما شبیه سخنانی است که از ایران شنیده می شود. وی که یکی از نویسندگان پیش نویس طرح تحریم های جدید علیه ایران است مدعی است در صورتی که مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 به نتیجه نرسد، تهران باید با تحریم های بیشتری تحت فشار قرار گیرد.

امروز همچنین «جان بوئنر» رئیس کنگره آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نتانیاهو دوست بزرگ کشور ماست و دعوت از وی بیانگر تعهد ما به امنیت اسرائیل و مردم آن است. من از نتانیاهو دعوت کرده ام تا برای ما درباره خطرات ایران و اسلام رادیکال برای امنیت و شیوه زندگیمان صحبت کند.

وی گفت: آمریکا و اسرائیل همواره در کنار هم ایستاده اند و الان لحظه ای است که باید به آن وضعیت و لحظه برسیم.