میرزایی‌حکمتی به رییس‌جمهور نامه نوشت

پرونده

وکیل‌مدافع امیر میرزایی‌حکمتی گفت: موکلم پیرامون وضعیت خود به رییس‌جمهور نامه نوشت.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب، گفت: موکلم نامه‌ای را خطاب به رییس‌جمهور نوشته که نامه از طریق سفیر سوئیس به دست من رسیده است و ما نامه مذکور را به ریاست‌جمهوری منتقل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: متن نامه توسط میرزایی‌حکمتی از طریق تلفن در اختیار خانواده‌اش قرار گرفته است.

وی در آن نامه عنوان کرده که «به عنوان یک ایرانی به ایران علاقه‌مندم» و مدعی است که «مرتکب جرمی نشده‌ام.»

علیزاده‌طباطبایی همچنین درباره پرونده روزنامه مردم امروز گفت: صبح امروز به شعبه 2 دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه کردم و قرار شد شنبه هفته آینده همراه با آقای ستاری در دادسرا حاضر شویم.

به گزارش ایسنا، بعد از دستگیری امیر میرزایی حکمتی و پخش اعترافات تلویزیونی او خبر محکومیت امیر میرزایی حکمتی به اعدام از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب منتشر شد که ۱۹ دی ماه سال ۱۳۹۰ دفتر سخنگوی قوه قضائیه با تایید این خبر به ایسنا گفت: حکم صادره به وکیل متهم ابلاغ شده است و این حکم قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است.

حدود دو ماه بعد حکم اعدام «امیر میرزایی‌حکمتی» که به جاسوسی و همکاری با دولت متخاصم متهم بود، در دیوان عالی کشور نقض و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض یعنی شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران ارجاع شد.

شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران با رسیدگی مجدد به این پرونده «امیر میرزایی حکمتی» را به 10 سال حبس محکوم کرد و این حکم توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شد.

انتهای پیام

کد N687214