رییس قوه قضاییه:

مسئولان وزارت خارجه پاسخ قاطعی به توهین‌کنندکان و حامیان آنها بدهند

رئیس قوه قضاییه استمرار خط شهادت در میان مسلمانان بویژه شیعیان را فرصتی الهی برای تداوم گسترش تعالیم اسلام در جهان دانست و گفت: شهادت رزمندگان مسلمان شیعه در مناطق سنی نشین بهترین گواه خلوص آنان و ابراز وحدت و همگرایی میان شیعه و سنی در مقابله با دشمنان اسلام است.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت تعدادی از رزمندگان حزب الله لبنان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با جریان­ های تروریستی و تکفیری منطقه، گفت: خط شهادت خطی است که راه را برای مؤمنان و گسترش تعالیم نورانی اسلام باز می­ کند و موانع ایجاد شده از سوی دشمنان اسلام بر سر راه گسترش این دین نورانی به قلوب حق مداران را از پیش رو بر می­ دارد.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه «تعالیم اسلامی و ماهیت ضد ظلم دین مبین اسلام به راحتی برای مردم جهان قابل دسترس نبوده است چون دشمنان همواره در این راه مانع تراشی می­ کنند» گفت: جهاد جهادگران مسلمان و شهادت شهدا از بدو طلوع اسلام تا دوران معاصر و پیروزی انقلاب اسلامی موجب شکوفایی، تبلیغ و گسترش اسلام بوده است.

آملی لاریجانی «حزب الله لبنان» و «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را افتخاری برای جهان اسلام و آزادی­خواهان جهان دانست و افزود: حزب الله لبنان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خوبی در مقابل دشمنان ایستاده­ اند و شهادت جمعی از اعضای حزب الله لبنان و سپاه پاسداران در مقابله با جنایات و تجاوزات گروه ­های تکفیری و تروریست نشان می­ دهد که برای این مبارزان و جهادگران در راه دفاع از کیان اسلام و حفظ استقلال مسلمانان، شیعه و سنی مطرح نیست و اهل تسنن را برادران خود می­ دانند؛ اما قاطعانه در مقابل گروه­های تکفیری می­ ایستند.

رئیس قوه قضاییه حمایت کشورهای غربی از گروه­ های تکفیری را نشانه ­ای از پیوند میان این گروه­ها و کشورهای غربی و دشمنان «اسلام واقعی» توصیف و تأکید کرد: رزمندگان حزب الله در مقابله با گروه­های تکفیری شهید شده­ اند و در این جنایت می بینیم که رژیم غاصب صهیونیستی به همراه کشورهای غربی از این گروه­ های تکفیری تروریستی به صورت همه جانبه حمایت می­ کنند.

آملی لاریجانی افزود: با اینگونه حمایت­ ها، پیوند میان گروه های تکفیری و سلفی با دشمنان اسلام و یک رژیم تروریست و کودک کش و دروغ آنان درباره دفاعشان از اسلام و مردم سوریه آشکار شده است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه «دشمنان اسلام به نقش مهم شهادت در تداوم اقتدار و قدرت مسلمانان واقف نیستند» گفت: دشمنان اسلام باید بدانند که خط شهیدپرور شیعه در مقابل زورگویی­ ها و ظلم آنان علیه مسلمانان و انسان­ های آزاده ساکت نمی­ نشیند و با ریختن خون هر شهید صدها مسلمان دیگر آماده شهادت و دفاع از مقدسات و تعالیم اسلام و کیان ملت­ های مسلمان می­ شوند.

آملی لاریجانی بیداری مسلمانان ­­در جهان را حاصل حرکت شهادت طلبانه و مقاومت ملت ایران در مقابل دشمنان اسلام دانست و تأکید کرد: حرکت عظیم ملت ایران در پیروزی انقلاب اسلامی موجب بیداری حقیقی دیگر ملت­ های مسلمان شده است و هر کشور و ملتی که مسیر عقلانی و منطقی شیعه را سرلوحه خود قرار داده است، به درستی در مقابل دشمنان ایستادگی می­ کند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه سخنان خود به توهین­ های مکرر رسانه های غربی به مقدسات مسلمانان اشاره کرد و افزود: توهین­ های مکرر رسانه­ های غربی علیه مقدسات اسلام را محکوم می‌کنیم و می­ گوییم که این رویه غیرعقلانی و غیرانسانی و توهین آشکار به بیش از یک میلیارد مسلمان با هیچ معیاری حتی معیارهای لیبرالی قابل پذیرش نیست.

وی با اشاره به اینکه «حرکت­های اخیر و توهین های مکرر به مقدسات مسلمانان و نیز توهین به ساحت مقدس نبی اکرم اسلام اصل این مسئله یعنی ترور اولیه انجام شده در پاریس و اهداف و مقاصد آن را در هاله ­ای از ابهام قرار می­ دهد» تأکید کرد: بعید نیست داستان ترور اخیر و روند بعدی آن در فضا­سازی­ های رسانه­ ای و حملات گسترده به مسلمانان به مانند جریان 11 سپتامبر حرکتی مشکوک و توطئه­ ای برای بد­­نام کردن مسلمانان و ایجاد اسلام هراسی باشد.

رئیس دستگاه قضا «ظلم و ستم غربی­ ها علیه مسلمانان و ملت های آزاده جهان، استعمار کشورهای دیگر از سوی غربی­ ها و حتی برده­ داری نسل­ های قبلی آنان را» پیشینه­ ای سیاه و تاریک برای غربی­ ها در مقابله با ملت­ های دیگر دانست و گفت: از چنین افرادی که پیشینیان آنان دارای سابقه جرم و جنایت و برده ­داری علیه انسان­ها در نقاط مختلف جهان هستند چندان هم بعید نیست که نتوانند نورانیت ارزشهای الهی و خصوصاً ذات مقدس نبی اکرم را درک کنند و به خود اجازه توهین به مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان را بدهند و اقدامات تحریک آمیز علیه مسلمانان بعمل آورند.

آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه «حتی غربی­ های معتقد به اصل آزادی و لیبرالیسم نیز توهین آشکار به افراد به استناد اصل آزادی را، غیر قابل قبول می­ دانند» تصریح کرد: جای تأسف است که غربی­­ های مدعی آزادی و احترام به حقوق بشر توهین به مقدس­ترین مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان را جایز و مبتنی بر اصل آزادی می دانند اما اظهارنظر راجع به «هولوکاست» را بر­نمی­ تابند و افراد منتقد این جریان را مجازات می­ کنند.

رئیس قوه قضاییه خواستار تجدیدنظر وزارت امور خارجه کشورمان در نحوه تعامل با دولت‌های غربی و حامیان جریان­ توهین اخیر به اسلام و مسلمانان شد و افزود: شنیده شده که نخست وزیر انگلیس هم ادعا کرده که توهین به ادیان اشکالی ندارد و آزاد است. اگر این سخن درست باشد باید به آنان گفت شرمتان باد که توهین به ذات مقدس نبی اکرم و تعالیم نورانی ادیان را تجویز می‌کنید اما انکار ماجرای مشکوک هولوکاست را ممنوع و منکرین را مستحق زندان.

آملی لاریجانی تصریح کرد: توصیه برادرانه ما به دولتمردان عزیز کشورمان و مسئولان وزارت خارجه این است که تعامل، رفتار و گفتار خود در مقابل اینگونه افراد و جریان­ها را متناسب با نحوه رفتار و گفتار آنان تنظیم کنند و پاسخ روشن و قاطعی به توهین کنندگان و حامیان آنها بدهند تا همگان بدانند که هیچ کسی و به هیچ بهانه­ ای حق توهین به مقدسات مسلمانان را ندارد.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی پس از بررسی آخرین وضعیت دستگاه قضایی کشور بخش دوم گزارش رئیس سازمان زندان­ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در خصوص مشکلات و وضعیت زندان­ها ارائه و دستورهای لازم از سوی رئیس قوه قضاییه صادر شد.

انتهای پیام

کد N687169