بهروز کمالوندی در گفت‌وگو با ایلنا:

طرف‌های مقابل مانند ایران به تعهداتشان پایبند باشند

سیاست خارجی

جمهوری اسلامی ایران با جدیت تمام وقتی حرفی می‌زند یا تعهدی می‌دهد٬ روی آن ایستاده است و کارهای خود را براساس قول و قرار‌های صورت‌گرفته انجام می‌دهد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: گزارش اخیر آژانس بین‌الملی انرژی اتمی نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران به جدیت به تعهدات خود پایبند بوده است، در قبال آن ما هم انتظار داریم طرف‌های مقابل به تعهدات و صحبت‌های خود پایبند باشند.

بهروز کمالوندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره گزارش اخیر آژانس بین‌الملی انرژی اتمی پیرامون فعالیت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران٬ گفت: همانطور که در این گزارش برا‌ آن تاکید شده است، ایران تا به امروز به همه تعهدات خود٬ مبنی بر عدم گسترش فعالیت‌های هسته‌ای‌اش پایبند بوده است.

وی ادامه داد: این نشان می‌دهد جمهوری اسلامی ایران با جدیت تمام وقتی حرفی می‌زند یا تعهدی می‌دهد٬ روی آن ایستاده است و کارهای خود را براساس قول و قرار‌های صورت‌گرفته انجام می‌دهد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: در جایگاهی که جمهوری اسلامی ایران این گونه در عمل پایبیند تعهدات خود است٬ ما نیز از طرف مقابل انتظار داریم به تعهدات خود کاملا پای بند باشد.

کماوندی گفت: هر چند در گذشته صحبت‌های گوناگونی از عملکرد جمهوری اسلامی ایران گفته می‌شد٬ ولی امروز این گزارش‌های ماهانه و تاکید بر پایبندی به تعهدات مشخص می‌کند٬ ما کاملا به تعهدات بین‌الملی پایبند هستیم.

کد N686931