معاون شورای فدراسیون روسیه در دیدار با سفیر ایران خواستار شد:

مشارکت و سرمایه گذاری ایران در ساخت نیروگاه های آبی در داغستان

سیاسی

مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو با اوماخانف معاون شورای فدراسیون روسیه در محل سفارت کشورمان در مسکو ملاقات کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو با اوماخانف، معاون شورای فدراسیون روسیه در محل سفارت کشورمان در مسکو ملاقات کرد.

در این دیدار سفیر ایران با اشاره به وضعیت روابط دو کشور و توافقات انجام شده خصوصا توافقاتی که در چارچوب کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور صورت گرفته است، اظهار داشت: برخی از موانع در مسیر توسعه روابط وجود دارد که با اندکی تلاش می توان آن را از میان برداشت و حجم روابط را به حد اکثر رسانید. 

وی سپس با اشاره به تعدادی از این مشکلات از اوماخانف برای حل آنان درخواست مساعدت کرد.

 اوماخانف نیز در این ملاقات ضمن خوشحالی از وضعیت رو به رشد روابط دو کشور خواست تا فهرستی از موانع و مشکلات موجود در روند اجرای سریع توافقنامه ها تهیه و جهت بررسی به وی تحویل شود.

در این ملاقات همچنین  اوماخانف ضمن معرفی توانمندی‌های جمهوری خودمختار داغستان در امر استفاده از نیروگاه های آبی خواهان مشارکت و سرمایه گذاری ایران در ساخت نیروگاه آبی و استفاده از انرژی برقی تولید شده آنان شد.

وی همچنین خواهان مشارکت و سرمایه گذاری کشورمان در قالب شرکتی مشترک جهت تکمیل ساخت پالایشگاهی در این جمهوری شد.

 اوماخانف از سفیر جمهوری اسلامی ایران دعوت کرد تا در سال جای میلادی با انجام سفر به جمهوری داغستان، با مقامات مربوطه(خصوصا انرژی) ملاقات کرده و با توانمندی‌های اقتصادی جمهوری خودمختار داغستان در راستای گسترش روابط بیشتر آشنا شود.