فلسطین و خاورمیانه، محور دیدار نبیل العربی با وزرای خارجه اتحادیه اروپا

سیاسی

دبیرکل اتحادیه عرب در جریان سفرش به بروکسل با وزرای خارجه اتحادیه اروپا دیدار و در خصوص تحولات فلسطین، بحران لیبی، سوریه و عراق و راه‌های مبارزه با تروریسم و تقویت همکاری میان اتحادیه اروپا با اتحادیه عرب گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب در دیدار با وزرای خارجه اتحادیه اروپا در حاشیه نشست ماهانه‌شان در پایتخت بلژیک با آن‌ها درخصوص تلاش‌های کشورهای عربی برای ارائه مجدد پیش‌نویس قطعنامه پایان اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی و تشکیل کشور فلسطین در چارچوب زمان مشخصی در شورای امنیت گفت‌وگو کرد.

مذاکرات نبیل العربی با وزرای خارجه اتحادیه اروپا در راستای اجرایی کردن تصمیم اخیر شورای اتحادیه عرب است که طی آن از دبیرکل اتحادیه عرب خواسته شد رایزنی‌ها و تماس‌های لازم را با تعدادی از کشورهای تاثیرگذار به عمل آورده و حمایت بین‌المللی را از قطعنامه پایان اشغالگری جلب کند.

نبیل العربی همچنین با فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا دیدار کرد و یادداشت تفاهمی را برای گسترش همکاری‌ها میان اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب در زمینه‌های کمک‌های بشردوستانه، مبارزه با تروریسم، جلوگیری از گسترش سلاح‌های هسته‌ای و مدیریت بحران‌ها امضا کرد.

العربی همچنین علاوه بر رایزنی در خصوص پاره ای از مسائل خاورمیانه از جمله بحران سوریهریال لیبی و عراق بر لزوم حمایت از راهکار سیاسی در حل بحران سوریه و کاهش رنج‌های آوارگان که تعدادشان از 13 میلیون گذشته است، تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N686471