لاریجانی در دیدار نایب‌رئیس مجلس یمن:

از برقراری صلح در منطقه حمایت می‌کنیم

مجلس

ایران همواره برای برقراری ثبات در تمام کشورها تلاش می‌‌کند و در موضوع یمن نیز از تمام ظرفیت خود برای ایجاد صلحی پایدار استفاده می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر سوءتفاهم‌هایی بین گروه‌های مختلف سیاسی در کشور یمن وجود دارد، باید از طریق گفت‌وگو مسائل حل شود و در این زمینه نقش پارلمان می‌تواند موثر باشد.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی گفت:سوءتفاهمات بین گروه‌های سیاسی یمن باید از طریق گفت‌وگو حل شود و ما همواره از برقراری صلح در منطقه حمایت میکنیم.

وی افزود: ایران همواره برای برقراری ثبات در تمام کشورها تلاش می‌‌کند و در موضوع یمن نیز از تمام ظرفیت خود برای ایجاد صلحی پایدار استفاده می‌کند.

رئیس مجلس با بیان اینکه در شرایط ناامنی، پیشرفت حاصل نمی‌شود، یادآور شد: اگر سوءتفاهم‌هایی بین گروه‌های مختلف سیاسی در کشور یمن وجود دارد، باید از طریق گفت‌وگو مسائل حل شود و در این زمینه نقش پارلمان می‌تواند موثر باشد.

نایب رئیس مجلس یمن نیز در این دیدار با اشاره به نقش سازنده ایران در منطقه گفت: آقای دکتر لاریجانی شما یک شخصیت بین‌المللی تأثیرگذار هستید، بنابراین امیدوارم تمام تلاش خود را انجام دهید تا زمینه برقراری ثبات در یمن فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: هر نوع کشتاری می‌تواند زیان‌های اجتماعی در پی داشته باشد، بنابراین باید همه کشورهای اسلامی برای برقراری ثبات و صلح پایدار تلاش کنند.

 

کد N686390