لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس عمان:

کشورهای اسلامی اجازه سوءاستفاده به کشورهای دیگر را ندهند

مجلس

روابط ایران با عمان همیشه خوب بوده، اما در دوره جدید به سطح عالی‌تری ارتقا یافته و نقش عمان در مسائل منطقه‌‌‌ای همواره خیرخواهانه بوده است

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:روابط ایران با عمان همیشه خوب بوده، اما در دوره جدید به سطح عالی‌تری ارتقا یافته و نقش عمان در مسائل منطقه‌‌‌ای همواره خیرخواهانه بوده است.

به گزارش ایلنا> علی لاریجانی در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی در دیدار با  سلطان قابوس، پادشاه عمان  گفت: روابط ایران با عمان همیشه خوب بوده، اما در دوره جدید به سطح عالی‌تری ارتقا یافته و نقش عمان در مسائل منطقه‌‌‌ای همواره خیرخواهانه بوده است.

وی با اشاره به اینکه این اولین تجمع بین مسئولان کشورهای اسلامی بعد از توهین به پیامبر اسلام (ص) است، ادامه داد: کشورهای اسلامی باید با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشند و پیام آشکاری از سوی مسلمانان در جواب این توهین داده شود و اجازه سوءاستفاده به کشورهای دیگر را ندهند.

همچنین  رئیس مجلس عمان نیز در این دیدار  اظهار داشت: از دیدار با شما (علی لاریجانی) که شخصیت فرهیخته‌ای هستید ابراز خرسندی می‌کنم و همنشینی و شاگردی در محضر شما را یک فضیلت می‌دانم.

وی ادامه داد: باید روابط اقتصادی و سیاسی دو کشور ارتقا یابد و در زمینه مبارزه با افراطی‌گری رایزنی‌های جدی‌تری بین دو کشور صورت گیرد.

سلطان قابوس با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد به نام آزادی به پیامبر اسلام (ص) توهین کنند، یادآور شد: باید با گروه‌های افراطی به صورت جدی مبارزه کرد

کد N686170