زارعی مطرح کرد:

شبکه‌های جاسوسی آمریکا، انگلیس و صهیونیسم پشتیبان مالی سناریوی اهانت به ادیان

پيامبر اكرم ص

یک نماینده اصول‌گرای مجلس شورای اسلامی شبکه‌های جاسوسی آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی را پشتیبان مالی سناریوی بزرگ اهانت به ادیان دانست و گفت که این سناریو به اسلام ختم نمی‌شود بلکه به سایر ادیان الهی هم تسری خواهد یافت.

محمدمهدی زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اسلام (ص) گفت: آنچه اتفاق افتاده از برنامه‌ریزی وسیعی حکایت می‌کند که تقریباً از یک دهه قبل شروع شده است. ابتدا از باب جلوگیری از نفوذ فرهنگ انقلاب اسلامی به سایر مناطق این برنامه‌ریزی آغاز شد و اگرچه آسیب‌هایی داشت اما چون توفیقاتی به دست نیاوردند سناریوهای بزرگتری را طراحی کردند که از کاریکاتورها شروع شد و با حمله به دفتر مجله ادامه پیدا کرد.

وی افزود: پشت صحنه این اتفاقات همان کسانی هستند که 11 سپتامبر را آفریدند. البته قطعاً این سناریوها به اسلام و جمهوری اسلامی ایران ختم نخواهد شد بلکه به سایر ادیان الهی هم توسعه پیدا خواهد کرد. لذا همان‌طور که امروز مسلمانان در ایران و سایر کشورها اعتراض خود را در صحنه بین‌المللی اعلام می‌کنند نخبگان دنیای مسیحیت هم باید جدی‌تر در این زمینه واکنش نشان دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: فجیع‌تر این‌که نخست‌وزیر انگلیس توهین به ادیان را جزو آزادی قلمداد می‌کند. اینها کسانی هستند که خودشان از خیانت‌ها و فجایعی که درست می‌کنند در امان نخواهند بود.

زارعی با بیان این‌که شبکه‌های جاسوسی آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی پشتیبان مالی این سناریوی بزرگ هستند، خاطرنشان کرد: آنها عناصری را در سطح نخبگان در دنیا دارند و از هنرمندان و کسانی که در هنر نقاشی و کاریکاتور یا فیلمسازی و هنرپیشگی دست دارند بیشترین سوءاستفاده را می‌کنند و در داخل کشورها هم عواملی را به کار می‌گیرند و به عنوان بلندگوی خودشان از آن استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: این هوشیاری باید وجود داشته باشد که اولاً ما در جهان اسلام آگاهی‌های لازم را داشته باشیم و آن را به مردم هم منتقل کنیم به ویژه بحث وحدت شیعه و سنی که نباید خللی در این زمینه اتفاق بیفتد. قرنها است که شیعیان و اهل سنت در دنیا و جهان اسلام با یکدیگر زندگی کرده‌اند و همواره آسیب‌های جدی در طول تاریخ از تفرقه بین مذاهب وجود داشته است.

این نماینده مجلس تأکید کرد: کسانی که حرکت‌های داعش را منتسب به اهل سنت می‌کنند یا کسانی که به عنوان شیعیان برخی تندروی‌ها را می‌کنند و به مقدسات اهل سنت اهانت می‌کنند جزو بازیگران خبیث این سناریو هستند لذا باید آگاهی بیشتری در این زمینه ایجاد شود.

زارعی در پایان با تأکید بر این‌که این توطئه‌ها به نتیجه نخواهد رسید،‌ افزود: هرچند این اقدامات خسارت‌هایی به دنبال خواهد داشت اما باعث به باد رفتن دودمان خیلی‌ها در منطقه خواهد شد.

انتهای پیام

کد N686166