رئیس مرکز مشاوره حرم حضرت معصومه(س):

هر کس با اسلام به مبارزه برخیزد، نابود می‌شود

پيامبر اكرم ص

رئیس مرکز مشاوره حرم حضرت معصومه (س) گفت: هر کس با اسلام به مبارزه برخاسته، شکست خورده و نابود شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین حق‌جو در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با محکوم کردن اهانتی که در مجله شارلی ابدو نسبت به پیامبر اکرم (ص) صورت گرفت، اظهار کرد: در طول تاریخ همواره نبردها و ستیزهایی علیه حق و باطل صورت می‌گرفت و معمولا استکبار وقتی می‌دید که یک شخصیت معنوی، ایدئولوژی ارزشمند به جهانیان ارائه کرده و قلوب آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد به مخالفت با او برمی‌خاستند.

وی ادامه داد: امام (ره) می‌فرمایند آنها وقتی می‌بینند که اسلام با امیال و منافع دنیایی آنها به مخالفت بر می‌خیزد می‌خواهند اسلام را نابود کنند و با تمام ارزش‌های اسلامی به مبارزه بر می‌خیزند. این کارها نشان دهنده ضعف شخصیتی آنها و بیانگر اقتدار اسلام است.

رئیس مرکز مشاوره حرم حضرت معصومه (س) خاطرنشان کرد: دشمنان با این کارشان سبب می‌شوند که قدرت و اقتدار اسلام روز به روز افزایش پیدا کند و خودشان را کوچک کنند. مسلمانان باید برنامه‌ریزی و اتحاد داشته باشند.

حق‌جو گفت: مدل‌گیری دشمنان از افرادی همچون فرعون، یزید و داونقی‌ها است، اینگونه کارها از این افراد برمی‌آید، آنها باید نگاهی به تاریخ بیندازند. اگر تاریخ را نظاره کنند می‌بینند هر کس با اسلام به مبارزه برخاسته شکست خورده و نابود شده است. دشمنان وقتی دیدند در تونس، عراق، مصر، لیبی و سایر کشورها که انقلاب اسلامی بپا شده متضرر شدند به همین دلیل دست به این کارها می‌زنند.

وی افزود: خوشبختانه ایران و تمام دنیا انزجار و نفرت خود را نسبت به توهین به پیامبر(ص)نشان داده‌اند حتی کشیشان مسیحی هم این حرکت را محکوم کردند ولی ما در این اعلام انزجار باید به نکاتی توجه کنیم، ما باید برای مقابله با این کارها برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشیم و مدیریت مناسبی ارائه بدهیم تا دیگر اینگونه کارها از آنها سر نزند.

رئیس مرکز مشاوره حرم حضرت معصومه (س) خاطرنشان کرد: این کار نامش آزادی بیان نیست. آنها با این کارشان دل میلیون‌ها مسلمان و تمام آزادگان جهان را به درد آورده‌اند. اگر نامش آزادی است پس چرا ما در رابطه با مسئله هولوکاست نمی‌توانیم حرف بزنیم ولی آنها به خود اجازه توهین به پیامبر بزرگ اسلام و منجی بشریت را می‌دهند.

حق‌جو در پایان گفت: جوامع اسلامی باید توانایی و قدرت خود را به آنها نشان بدهند و در این راستا کشور ایران با مدیریت مقام معظم رهبری می‌تواند راهگشا باشد. پیامبر (ص) منحصر به یک گروه و یا طایفه خاصی نیست. در راهپیمایی‌های چند روز اخیر هم دیدیم که از تمام گروه‌ها و طوایف آمدند و از این حرکت متاثر شدند. ایران باید زمینه‌های روشنگری در جهان را فراهم کند.

انتهای پیام

کد N685951