حقیقی خبر داد:

۲۰ پروژه مصوب سفر دولت در بوشهر اجرایی می شود

سیاسی

دشتی-معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار بوشهر گفت: در سفر رئیس جمهور به این استان ۲۰ پروژه با اعتبار یکهزارو۱۳۰ میلیارد تومان به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی سه شنبه شب در جلسه شورای اداری شهرستان دشتی اظهار داشت: شهرستان دشتی مهد علم ، ادب ، فرهنگ و سرزمین شجاعت، ایستادگی، دلیرمردی است که دارای مشکلاتی است ولی با تعامل خوبی که بین مجموعه مدیران شهرستان وجود دارد این مشکلات قابل حل است.

وی افزود: این شهرستان در مبارزه با استعمار انگلیس انسانهای مبارزی داشته و در هشت سال دفاع مقدس با تقدیم ۲۳۱ شهید، ۵۸۱ جانباز و ۳۵ آزاده دین خود را به خوبی به انقلاب ادا کرده است.

حقیقی با بیان اینکه دشتی سرزمین سادات جلیل القدر است، از حضور حماسی مردم وفادار شهرستان دشتی در استقبال از رئیس جمهور و هئیت دولت تقدیر و تشکر کرد و گفت: مردم با حضور با شکوه و حماسی خود در استقبال از کاروان تدبیر وامید وفاداری خود را به نظام به اثبات رساندند.

وی ادامه داد: این سفر دارای خیرات و برکات فروانی بوده و پروژه های خوب و اساسی در این سفر با مبلغ قابل قبول به تصویب رسید که این پروژه ها برای استان گره گشا خواهد بود .

حقیقی اضافه کرد: در این مصوبات  پروژه های کوتاه مدت، میان مدت و توسعه ای و هدفمند مد نظر بوده و تلاش شده گره های اساسی استان را حل و فصل کند.

۱۰ شهرک کشاورزی در بوشهر احداث می شود

وی بیان کرد: در این سفر ۲۰ پروژه با اعتبار هزارو۱۳۰ میلیارد تومان به تصویب رسید همچنین در جزیره نگین با اعتبار ۵۳۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری می شود.

حقیقی یادآور شد: این اعتبارات در بخشهای توسعه راهها، فرهنگ، ورزش، بهداشت و آب وفاضلاب بوده است.

معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: این پروژه ها توسعه ای و گره گشای استان خواهد بود و قطعا شهرستان دشتی نیز سهمی در آن خواهد داشت.

وی از احداث ۱۰ شهرک کشاورزی در استان خبر داد و گفت: یکی از مصوبات صورت گرفته در استان احداث ۱۰ شهرک کشاورزی است که قطعا شهرستان دشتی با توجه به اینکه قطب کشاورزی محسوب می شود سهمی در آن خواهد داشت.

۱۱۰۰ میلیارد تومان به پروژه های عمرانی استان اختصاص یافت

وی به پروژه های عمرانی استان نیز اشاره و اظهار داشت: در نه ماهه امسال این استان ۱۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشته که نسبت به ۱۲ ماهه سال ۹۳ بیش از ۸۰ درصد رشد داشته است.

حقیقی با بیان اینکه در سال ۹۳ نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد جذب اعتبار داشته ایم، اضافه کرد:در شهرستان دشتی تاکنون ۶۶۰ میلیارد ریال به پروژه های عمرانی آن اختصاص یافته که نسبت به سال گذشته۳  برابر رشد نشان می دهد.

وی یادآور شد:شهرستان دشتی دارای ظرفیت و پتانسیل خوبی در بخش کشاورزی، صنعت و شیلات است که ما باید بتوانیم در راستای کیفیت بخشیدن به آنها تلاش کنیم.

وی بر ارتقای کیفی دانشگاههای استان تاکید و افزود:امسال توجه ویژه ای به امر ورزش شده به طوری که در حال حاضر ۵۳ زمین چمن مصنوعی در روستاهای بالای ۱۰۰۰ نفر جمعیت در دست اجرا است که تلاش می شود تا دهه فجر به بهره برداری برسد.

حقیقی گفت: جوانان از اولویت ویژه ای برخوردار هستند و هم اکنون ترکیب فرمانداران استان جوان و ۲۰ بخشدار نیز جوان هستند و میانگین سطح علمی آنها فوق لیسانس است .

شاخص های امنیتی بوشهر فوق العاده است

معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استاندار بوشهر با بیان اینکه بانوان دارای جایگاه رفیعی هستند، افزود:در حال حاضر ۷۸ هزار دانشجو در ۵۶ مرکز آموزش عالی مشغول به تحصیل هستند که کیفیت بخشیدن به آنها در دستور کار است و در همین خصوص نیز اتاق فکر تشکیل شده است.

وی یادآور شد: شاخص های فرهنگی استان ارتقا یافته ولی مطلوب نیست و تلاش داریم این شاخص ها ارتقا یابد و تعداد  سمن ها از ۲۱ به ۳۴ سمن در سطح استان افزایش یافته و انشاء الله تا پایان سال به ۸۰ سمن افزایش خواهد یافت.

فتح الله حقیقی در خصوص شاخص های امنیتی استان نیز گفت:در این استان با وجود نیروهای سپاه، ارتش و نیروی انتظامی شاخص های امنیتی فوق العاده مناسب است و در برخی شاخص ها در کشور بی نظیر هستیم ولی در کل کشور در رتبه چهارم قرار داریم .

وی از تلاشهای ارزشمند فرماندار شهرستان برای عمران و آبادی شهرستان دشتی تقدیر وتشکر کرد.