دبیر شورای عالی امنیت ملی :

ایران آماده گفت و گوهای صریح با عربستان است

سیاسی

دبیر شورای عالی امنیت ملی، با تبیین سیاست اصولی ایران در تعامل با دولت عربستان، تاکید کرد: ایران آماده گفت و گوهای صریح درباره موضوعات مورد علاقه ایران و عربستان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی شمخانی نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با «حسین صادقی» سفیر جمهوری اسلامی ایران درعربستان سفیر ایران در عربستان اعلام کرد: ایران آمادگی لازم را برای تداوم گفت و گوهای صریح و شفاف و فراگیر نسبت به مجموعه موضوعات مورد علاقه ایران و عربستان دارد.

شمخانی در این دیدار ضمن تبیین سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در تعامل با دولت عربستان، به برخی از موانع موجود اشاره کرد.

وی با اشاره خسارت های بی سابقه مالی و انسانی ناشی از درگیری های طایفه ای و مذهبی در جهان اسلام، بر ضرورت نقش آفرینی عملی کشورهای اسلامی در جلوگیری از خون ریزی در میان مسلمین و مقابله ریشه ای، صادقانه و جدی با افراط گرایی و تروریسم که امروز در نقاب داعش جلوه گر شده است، تاکید کرد.

بنابراین گزارش، حسین صادقی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از حوزه ماموریتی خود بر لزوم توجه به زمینه ها و ضرورت های همکاری میان دو کشور و نتایج مثبت توسعه همکاری های مشترک تاکید کرد.

وی رفع موانع و سوء تفاهم های موجود و تقویت اراده سیاسی در حوزه همکاری کشورهای اسلامی اثرگذار در جهان اسلام را اقدامی موثر به منظور بازگرداندن ثبات، امنیت و رفاه به کشورهای اسلامی عنوان کرد و افزود: مقابله با توسعه تروریسم، اسلام هراسی و جلوگیری از انهدام منابع مسلمانان در گرو افزایش انسجام و اقدام مشترک از سوی کشورهای اسلامی است.