انتقاد رئیس‌جمهوری هند از سیاست‌های جانبدارانه داخلی

هند

پس از آنکه دولت هند برای به تصویب رساندن اصلاحات اقتصادی که از سوی مخالفان به تعویق افتاده، متوسل به سیلی از احکام اجرایی شد، رئیس‌جمهوری این کشور از احزاب سیاسی به خاطر مانع‌تراشی در کار پارلمان انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، پراناب موخرجی، رئیس‌جمهوری هند در سخنان انتقادی نادری گفت: دولت و مخالفان باید فکرهایشان را روی هم گذاشته و راه‌حل موثری را برای اجتناب از صدور مکرر این احکام پیدا کنند.

وی به صدور 10 حکم از جمله احکام مربوط به افزایش محدودیت سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در بخش بیمه، به حراج گذاشتن معادن ذغال‌سنگ و تسهیل در روند زمین‌داری از سوی دولت نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند اشاره کرد.

موخرجی در سخنرانی گفت: در حال حاضر تمایل رو به رشدی برای متوسل شدن به ایجاد اختلال و وقفه به عنوان راهی برای مداخله در پارلمان وجود دارد، مخالفت یک ابراز عقیده دموکراتیک به رسمیت شناخته شده است اما ایجاد اختلال و وقفه منجر به از دست دادن زمان و منابع می‌شود و تدوین سیاست را فلج می‌کند. تحت هیچ شرایطی نباید اختلال و وقفه در این روندها ایجاد شود. یک اقلیت آشوبگر نباید اجازه ساکت کردن یک اکثریت صبور و شکیبا را داشته باشد.

این اظهارات و سخنرانی موخرجی درباره اینکه صدور این احکام یک قدرت قانونی فوق‌العاده است امروز در تمامی رسانه‌های هند منتشر شده است.

هدف این احکام این است که به دولت اجازه داده شود تا در زمانی که پارلمان در حال فعالیت نیست، اقدام فوری قانونی را انجام دهد. این احکام فوراً اجرا می‌شوند اما باید شش هفته پس از تشکیل پارلمان توسط قانون‌گذاران تصویب شوند.

انتهای پیام

کد N685519