یک رسانه اسرائیلی اعلام کرد:

وحشت تل آویو از واکنش حزب الله/باز شدن پناهگاهها برای شهرک نشینان

سیاسی

یک رسانه صهیونیستی با اشاره به ظاهر شدن آثار پشیمانی بر اسرائیل به خاطر ارتکاب حماقت حمله به نیروهای مقاومت در قنیطره از وحشت صهیونیستها از واکنش حزب الله خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، الکس فیشمن تحلیلگر روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت با اشاره به حمله هوایی بالگرد این رژیم به قنیطره و شهادت تعدادی از رزمندگان مقاومت نوشته است: فقط اسرائیل سکوت نکرده است بلکه همه وزارت خارجه ها در سراسر جهان سکوت اختیار کرده اند در حال حاضر همه سر به زیر هستند و امیدوارند که اوضاع(به خیر) بگذرد و اگر قرار است طوفان خاصی از سوی ایران، سوریه و حزب الله یا هر سه رخ دهد کوتاه مدت باشد.

وی می افزاید: کاملا روشن و آشکار است، هنگامی که حزب الله به شکل علنی شهدای خود را اعلام می کند و از دفن جهاد مغنیه سخن می گوید این در واقع پیامی به افکار عمومی داخلی و بین المللی است که ما به دنبال واکنش هستیم.در عین حال همه بازیگران در حال آماده باش به سر می برند که ارتش لبنان و نیروهای سازمان ملل در جنوب لبنان و ارتش اسرائیل را شامل می شود.

این تحلیلگر صهیونیست بیان کرد: با وجود دستورات شوراهای محلی به شهرک نشینان در شمال برای ادامه روند عادی خود اما همچنان بحران باقی است.در شهرک نشین شلومه پناهگاهها موسسات آموزشی و خانه ها با وجود نبود هر دستوری در این زمینه باز شده اند.

یدیعوت آحارونوت در ادامه نوشته است: یکی از شهرک نشینان در  مناطق اطراف لبنان گفت: بدون تردید حزب الله واکنش نشان خواهد داد اما اینکه در داخل(فلسطین اشغالی) یا خارج آن باشد نمی دانم اما حتما واکنشی در کار خواهد بود.

این رسانه می نویسد: احتمال وقوع جنگ در جبهه شمالی برقرار است و مشابه عملیات تابستان گذشته در غزه نیست.