شمخانی دردیدار سفیر ایران در عربستان: افراط‌گرایی امروز در نقاب داعش جلوه‌گر شده است

ایران و عربستان,علی شمخانی

نسیم نوشت:

دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با سفیر ایران در عربستان با اشاره به خسارت‌های بی‌سابقه ناشی از درگیری‌های مذهبی در جهان اسلام، بر ضرورت نقش‌آفرینی کشورهای اسلامی در جلوگیری از خون‌ریزی در میان مسلمین تاکید کرد.

حسین صادقی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان صبح امروز با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

شمخانی در این دیدار ضمن تبیین سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در تعامل با دولت عربستان، به برخی موانع موجود اشاره و آمادگی ایران برای تداوم گفتگوهای صریح، شفاف و فراگیر نسبت به مجموعه موضوعات مورد علاقه دو کشور را اعلام کرد.

وی با اشاره به خسارتهای بی سابقه مالی و انسانی ناشی از درگیری های طایفه ای و مذهبی در جهان اسلام، بر ضرورت نقش آفرینی عملی کشورهای اسلامی در جلوگیری از خون ریزی در میان مسلمین و مقابله ی ریشه ای، صادقانه و جدی با افراط گرایی و تروریسم که امروز در نقاب داعش جلوه گر شده است، تاکید کرد.

حسین صادقی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از حوزه ماموریتی خود بر لزوم توجه به زمینه ها و ضرورت های همکاری میان دو کشور و نتایج مثبت توسعه همکاری های مشترک تاکید کرد.

وی رفع موانع و سوءتفاهم های موجود و تقویت اراده سیاسی در حوزه همکاری کشورهای اسلامی اثر گذار در جهان اسلام را اقدامی موثر به منظور بازگرداندن ثبات، امنیت و رفاه به کشورهای اسلامی عنوان کرد و افزود: مقابله با توسعه تروریسم، اسلام هراسی و جلوگیری از انهدام منابع مسلمانان در گرو افزایش انسجام و اقدام مشترک از سوی کشورهای اسلامی است.

 

23503

کد N685469