لاریجانی در جلسه شورای اداری استان اردبیل:

سرمایه‌گذاری‌های نقاط مرزی افزایش یابد

مجلس

تلاش می‌کنیم تا جایی که مقدورات بودجه سال آینده اجازه دهد، اتکای بودجه جاری از نفت را تاحدی بکاهیم و نیز درآمدهای نفتی را به فعلیت‌های عمرانی اختصاص دهیم.

رییس مجلس با اعلام اینکه در گذشته سرمایه‌گذاری‌ها به طور متوازن انجام نگرفته است، از سوق دادن سرمایه به نقاظ مرزی استقبال کرد و گفت: سوق دادن سرمایه‌ها به نقاط مرزی مورد توجه مسئولان اجرایی قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در جلسه شورای اداری استان اردبیل افزود: با توجه به اینکه در کشور مزیت‌های خوبی از نظر نفت و گاز داریم، بهتر است سرمایه گذاری‌ها در این بخش به خصوص در مناطق مرزی افزایش یابد.

وی بیان کرد: از نظر مختصات محیطی و شرایط بین‌المللی باید ارزیابی درستی داشت و از این روست که قایل شدن مزیت‌های بانکی و مالیاتی به منظور تشویق سرمایه‌گذاری در نقاط مرزی به ویژه در بخش سرمایه‌گذاری‌های کلان باید به طور خاص مورد توجه قرار بگیرد.

رییس مجلس تاکید کرد: امروز نیازمند موتور محرکی برای ایجاد اقتصادی مقاوم و برون‌گرا هستیم و در کمیسیون تلفیق تلاش داریم گامی در این جهت برداشته و تا جایی که مقدورات بودجه سال آینده اجازه دهد، اتکای بودجه جاری از نفت را تا حدی کاسته و درآمدهای نفتی را به فعلیت‌های عمرانی اختصاص دهیم.

وی افزود: یکی از عوامل تحریک تولید، اعطای تسهیلات مناسب و سایر مشوق‌ها مانند مشوق های صادرات است گرچه عدم ثبات در دوره‌ای صادرات را از رونق انداخت اما صادرات باید به عنوان پشتیبان تولید، همچنان مورد توجه باشد.

لاریجانی تاکید کرد: امیدواریم طرح آمایش مناسبی برای بهره‌برداری از این ظرفیت‌های منطقه‌ای تهیه و با استفاده از تحرک نمایندگان استان در مجلس، گام مهی در جهت تحقق آنها و رونق تولید در اردبیل برداشته شود.

 

کد N685374

خواندنی از سراسر وب