نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج تشریح کرد:

غربی‌ها در آتش خودافروخته افتاده‌اند/ بدبینی به غرب در تفکر امام (ره)

سیاسی

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: یکی از ارکان تفکر امام (ره)، نگاه بدبینانه به غرب بود؛ تربیت‌شدگان مکتب امام، به همه حوادث رخ داده در غرب به چشم ضدیت و ستیز با اسلام نگاه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا تویسرکانی با اشاره به اهداف پشت پرده در توهین به پیامبر (ص) از سوی نشریه «شارلی ابدو» پس از حمله تروریستی به دفتر این روزنامه، گفت: ما تربیت شده مکتب امام خمینی (ره) هستیم؛ یکی از ارکان تفکر امام(ره)، نگاه بدبینانه به غرب بود و ایشان هیچ‌گاه نگاه خوش‌بینانه به اقدامات و حوادث غرب نداشتند و لذا تربیت‌شدگان مکتب امام(ره) به همه حوادث رخ داده در غرب، به چشم ضدیت و ستیز با اسلام نگاه می‌کنند.

وی اظهار داشت: به نظر می‌رسد در حوادث روزهای اخیر در فرانسه، چه تروریست‌هایی که دست به آن اقدام خشن غیرالهی زدند، چه عوامل آن نشریه و چه افرادی که دانسته یا ندانسته از تروریست‌هایی که آن اقدام خشونت‌آمیز را انجام دادند حمایت کردند، همه از عوامل استکبار باشند و در یک مهندسی طراحی شده از سوی استکبار نقش ایفا می‌کنند؛ چراکه با این اقدامات می‌خواهند چهره اسلام را مخدوش کنند و اسلام را از افکار عمومی مردم اروپا دور کنند.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج عنوان کرد: آنها به خوبی می‌دانند که چشم‌انداز آینده اروپا در اختیار اسلام است و این مسلمانان هستند که نبض قدرت را در کشورهای اروپایی در آینده به دست خواهند گرفت و این تلاش‌های مذبوحانه می‌خواهد این اقتدار مسلمانان را به تأخیر بیندازد.

حجت‌الاسلام تویسرکانی تأکید کرد: مهم آن است که ما نگاه و اندیشه رهبر معظم انقلاب را دنبال کنیم، لازم است در این مسیر هوشمندانه حرکت کنیم و بدانیم در برابر ما دشمنی بسیار مکار و حیله‌گر قرار دارد و مواظب باشیم در پازل دشمن بازی نکنیم.

تروریستهای دست‌پرورده آمریکا و صهیونیست‌ها، روزی شمشیر را علیه خود آنها می‌کشند  

وی با طرح این سؤال که آیا غرب به تبعات منفی نگاه ابزاری و دوگانه به تروریسم واقف شده است یا خیر، گفت: قرآن حقایق زیبای عالم وجود را به زبان ساده بیان کرده است؛ قرآن مجید در آیه 43 سوره فاطر می‌فرماید «نیرنگ زشت، جز [دامن] صاحبش را نمی‌گیرد»؛ این یک سنت الهی است و در روایات هم داریم که هر کسی آتش فتنه‌ای را ایجاد کند، خودش دچار آن آتش خواهد شد و این یک سنت قطعی است.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج تأکید کرد: داعش، القاعده و تمام گروه‌های تروریستی دست‌پرورده آمریکا و صهیونیست‌ها، روزی شمشیر را علیه خود آنها می‌کشند و این سنت خداست، نه اینکه برنامه‌ای از پیش طراحی شده باشد؛ زیرا اراده‌ای حاکم بر این جهان است که مافوق اراده آمریکایی‌ها و صهیونیست‌هاست و آن اراده چنین خواسته است.

حجت‌الاسلام تویسرکانی افزود: بر این اساس به ما دستور داده‌اند کوچک‌ترین ظلم، ستم، مکر و حیله‌ای را نسبت به دیگران انجام ندهیم و اگر خودمان را دوست داریم، در مسیر عدل و حق قدم برداریم؛ بنابراین امروز آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و صهیونیست‌ها در آتشی که خودشان برافروخته‌اند، افتاده‌اند و چاره‌ای ندارند جز اینکه بسوزند؛ همچنان که سال‌هاست مسلمانان و مستضعفین مظلوم جهان در آتش آنها می‌سوزند.