دفتر تحکیم وحدت توهین به ساحت پیامبر اسلام را محکوم کرد

اتحادیه دفتر تحکیم وحدت در واکنش اقدام نشریه شارلی ابدو طی نامه ای به دبیر کل سازمان ملل نسبت به این اقدام موهن اعتراض کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این نامه به شرح ذیل است:

به نام خدایی که هم مهربان است و هم بخشنده؛ آری این اولین جمله از کتاب مقدس ما مسلمانان است که از بین تمامی صفات الهی با این الفاظ به توصیف خداوند می پردازد.

جناب آقای بان کی مون

دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

سلام علیکم؛

این روزها که وقایع تروریستی در دنیا به بحثی جدی و تأثیر گذار در سیاست خارجی و داخلی دولت ها تبدیل شده است لازم دانستیم تا چند نکته پیرامون آن با شما در میان بگذاریم.

جناب آقای بان کی مون در پی پروپاگاندای رسانه های کشورهای حامی تروریسم جهت نشان دادن چهره بد از اسلام، لازم است تا به معرفی هر چند کوتاه از اسلام بپردازیم. اسلام دین مهربانی و محبت است به مانند تمامی ادیان الهی چه مسیحیت و چه یهودیت. از آنجایی که زبان عربی جزء زبانهای رسمی سازمان ملل می باشد پس قرآن نیز که به زبان عربی است فهمش در سازمان ملل آسان تر است. اما ذکر چند جمله از این کتاب خالی از لطف نمی باشد. در قرآن کریم در آیه 199 سوره اعراف خداوند به پیامبر خود چنین توصیه می کند: «خُذِ الْعَفْوَ وَأْمُرْ بِالْعُرْفِ وَأَعْرِضْ عَنِ الْجَاهِلِینَ» «گذشت پیشه کن و به کار پسندیده فرمان ده و از نادانان رخ برتاب» و نیز در آیه 159 سوره ی آل عمران چنین می فرماید: «فَبِما رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَ لَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلِیظَ الْقَلْبِ لاَنْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَ اسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَ شاوِرْهُمْ فِی الأمْرِ فَإِذا عَزَمْتَ فَتَوَکَّلْ عَلَی اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُتَوَکِّلِینَ» «پس به برکت رحمت الهی با آنان نرمخو و پرمهر شدی و اگر تندخو و سختدل بودی قطعا از پیرامون تو پراکنده می‏شدند پس از آنان درگذر و برایشان آمرزش بخواه و در کارها با آنان مشورت کن و چون تصمیم گرفتی بر خدا توکل کن زیرا خداوند توکل‏کنندگان را دوست می‏دارد.» تمامی این توصیه ها به شخص اول اسلام یعنی پیامبر این دین است و تا به این حد که در آیه 107 سوره انبیاء می فرماید: «وَ ما أَرْسَلْناکَ إِلاَّ رَحْمَةً لِلْعالَمِینَ» « ما تو را نفرستادیم مگر به عنوان رحمت برای جهانیان» و نیز خود ایشان می فرمایند: «انما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق» «جز این نیست فرستاده شدم تا مکارم اخلاق را تمام کنم». همچنین در رفتار ایشان با مخالفان و توهین کنندگان به خویش نیز باز همین رویکرد به چشم می خورد برای مثال در هنگام فتح مکه توسط مسلمانان و به جای مجازات و انتقام گیری، بخشیدن تمامی افرادی که روزی به وی توهین می کردند و در سخت ترین روزهای مسلمانان ایشان و پیروانشان را اذیت و آزار می دادند و شکنجه می کردند و نیز شخصی به اسم ابولهب که هر روز به همراه همسرش به پیامبر توهین کرده و زباله بر سر و روی ایشان می ریختند، در هنگامی که این شخص بیمار شد چگونه پیامبر با مهربانی به عیادت ایشان رفتند و همچنین نمونه هایی از این دست که در تاریخ اسلام کم نیست و این نامه مجال بیان کردنشان را نمی دهد. لازم به توضیح است پیامبر اسلام برای برقراری نظم و قانون و برخورد با متخلفین و قانون شکنان و نیز در مقابله با مشرکین و منافقین سخت گیری داشتند و خشونتی در کار نبوده است و حق هیچ کس را پایمال نمی کردند اگر مجال گفتن بود حتما نمونه هایی خدمتتان عرض می کردم. حال با این گفته ها چگونه است که عده ای اسلام را دین تروریستی می نامند و به پیامبر آن توهین می کنند؟ اسلام دین عقلانیت است و اگر صحبتی است بهتر نیست بیایند و با ادله محکم به بحث با علمای اسلام بنشینند؟ آیا بهتر نبود این رسانه ها به جای تخریب اسلام و ساخت اسلام مورد نظر خودشان برای مقاصد سیاسی چهره ی زیبایی از آن را نشان داده یا حداقل تخریب ننمایند؟ چرا که حق همه ی کودکان و انسان هاست که در صلح و صمیمیت با هر عقیده ای ولو پایبندی به قانون در کنار هم زندگی کنند.

حال بهتر است به فضای کنونی جامعه جهانی بپردازیم. البته قبل از آن به تعریف جامعه جهانی از دید ما نگاهی می اندازیم. از دیدگاه ما جامعه جهانی تمامی مردم کشورهای کره زمین در تمامی قاره های آسیا، آفریقا، اقیانوسیه، اروپا و امریکا می باشد و نیز تمامی آنها محترم و دارای حق و حقوق برابر. باید یادآور شد سازمان ملل برای برقراری صلح و نیز گفت و گو بین کشورها در فضایی صلح آمیز و قانون مند تأسیس شد تا دیگر شاهد جنگهای جهانی و ویریان کننده و جنگهای صلیبی نباشیم اما آنچه امروز در شورای امنیت سازمان ملل متحد و نیز خود این سازمان میگذرد گواه این مسأله نیست. شورای امنیتی که در راستای صلح و امنیت بین کشورها باید تلاش کند صرفاً درباره ی امنیت پنج کشور به اصطلاح قدرتمند که مانع از دستیابی حقوق اساسی دیگر کشورها در بهره مندی از منابع صلح آمیز طبیعت می باشند و جهان را به قسمت های مختلف تقسیم کرده اند، تلاش می کند و به اسم مبارزه با تروریسم به حقوق ملت های دیگر حکم تجاوز صادر می کند. شورای امنیت سازمان ملل چرا درباره کشتار مردم بخصوص کودکان و زنان در آفریقا و خاورمیانه که در جنگ و خونریزی افراطیون دست پرورده ی سازمان های جاسوسی این کشورهای به اصطلاح قدرتمند کاری از پیش نمی برد و صرفاً کشورهای جهان به چند کشور جزء خلاصه شده است. دیدیم که چگونه برای کشته شدن توهین کنندگان به مقدسات دینی و اعتقادی که نزدیک به یک میلیارد انسان این کره خاکی آنرا پذیرفته و به آن ایمان دارند، یک دقیقه سکوت می کند، آری باید سکوت کند چرا که هر آنچه خود پرورانده بر سر خودشان آمده و نتیجه سیاست های غلط این شورا در جهان بوده است. ما نیز این اقدامات تروریستی که جز خشونت و نفرت چیزی به ارمغان نمی آورد را محکوم می کنیم و نیز آنچه به اسم آزادی بیان در راستای توهین به قومیت ها و کشورها و عقاید انسانها است را محکوم می نماییم.

با این حال جای تعجب است که آتش این فتنه انگیزی ها از خود ایشان است و باز ن مجله که خود باعث ترور خود شد دوباره با حمایت کشورهای به اصطلاح قدرتمند حامی تروریسم دوباره اقدام به توزیع و نشر توهین به مقدسات دین اسلام نموده و جالب که نشریه ای که شصت هزار تیراژ بیشتر نداشته امروز به پنج میلیون رسیده است لذا بر خود لازم می دانیم اعلام داریم که آتش این اقدامات از جانب خود این مجله و کشورهای به اصطلاح قدرتمند حامی تروریسم شهله ور می گردد و هیچ یک از مسلمانان راضی به کشتن به نا حق شخص دیگری نیستند چراکه از دین خود و پیامبر اسلام آموخته اند.

آن چیزی که باعث حیرت همگان شد حضور فردی است که دستان خودش و هم پیمانانش به خون هزاران زن و کودک بی پناه و بی دفاع غزه، آلوده است و شورای امنیتشان فقط تماشاگر جام جهانی فوتبال است! آن چیزی که در منطقه خاورمیانه باعث بی ثباتی است حضور نیرو های نظامی همین کشورها و کشورهای دیگر است که حالا در قرن 21 به اسم مبارزه با تروریسم برای دستیابی و غارت منابع ارزشمند این منطقه دست به چپاول می زنند. چرا باید کشتار زنان و کودکان بی دفاع در کشورهای دیگر توسط کشورهای به اصطلاح قدرتمند دور از چشم رسانه ها و شورای امنیت سازمان ملل متحد باشد؟ چه کسانی نمی خواهند و چرا نمی خواهند صدای مظلومیت مردم این منطقه به گوش جهانیان برسد؟ کافی است نگاهی به کشور جمهوری اسلامی ایران بیندازید تا امنیت بالای این کشور را با وجود محاصره نا امنی دیگر کشورهای همسایه مشاهده کنید. به راستی آن کشورهای به اصطلاح قدرتمند می توانند چنین شرایطی برای ساکنان کشورشان در چنین فضایی تأمین کنند؟!! ما راه حل آرامش و صلح منطقه را قطع دخالت دیگر کشورها در منطقه می دانیم.

در آخر باز تکرار می کنیم دفتر تحکیم وحدت (اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور جمهوری اسلامی ایران) ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی و افراطی در سراسر دنیا خواهان برخورد با توهین کنندگان به مقدسات دین اسلام می باشد.

والسلام

دفتر تحکیم وحدت

انتهای پیام

کد N685301