تظاهرات هزاران نفری علیه پگیدا در آلمان

هزاران تن از مردم آلمان در چندین شهر این کشور به خیابان‌ها آمدند تا اعتراض خود را نسبت به جنبش ضد اسلامی پگیدا اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، معترضان مخالفت خود را با رویکردهای ضد اسلامی گروه موسوم به پگیدا (میهن‌پرستان اروپایی علیه اسلامی کردن غرب) اعلام کردند و خواستار تحمل و مدارای بیشتر شدند. هفته گذشته نیز 100 هزار تن در این راهپیمایی اعتراضی شرکت کردند و شعارهایی در حمایت از مسلمانان و همبستگی سر دادند.

در مونیخ که چندین هفته شاهد برگزاری اعتراضات گسترده ضد پگیدا بود، حدود 10 هزار تن تجمع کردند که طبق گفته پلیس، شمار آنها نسبت به هفته گذشته به نیم کاهش یافته بود. براساس گزارش خبرگزاری آلمان، در حدود هزار تن نیز در شهرهای نورمبرگ و وئرزبورگ در ایالت بایرن به اعتراضات پیوستند. همچنین اعتراضاتی نیز در برلین و دوسلدورف برگزار شد و حدود 6000 تن به خیابان‌ها در ماگدبورگ آمدند.

گروه ضد اسلامی پگیدا روز دوشنبه متعهد شد که بار دیگر هفته آینده تظاهرات برگزار کند. تجمع اعتراض‌آمیز این هفته پگیدا به دلیل "تهدیدات مرتبط با تروریسم" لغو شده است.

پلیس ایالت درسدن که اعتراضات پگیدا در ماه اکتبر 2014 از آنجا آغاز شد، تمام تجمعات عمومی را ممنوع کرده است و گفته است که تهدید علیه رهبران این گروه وجود دارد.

این تظاهرات‌ها که در اعتراض به مسلمانان و پذیرش مهاجران صورت می‌گیرد، باعث جذب صدها هزار تن به این گروه شده و شمار طرفداران آن هر روز افزایش می‌یابد. در جریان راهپیمایی هفته گذشته حدود 25 هزار تن شرکت کردند و در مقابل نیز 100 هزار تن به اعتراضات ضد پگیدا در سراسر آلمان پیوستند.

انتهای پیام

کد N684945