فتاحی در گفت‌وگو با ایسنا:

قانون اساسی باید مدنظر تمام جریانات و احزاب باشد

انتخابات مجلس,قانون اساسي

یک نماینده اصول‌گرای مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که انتخابات آینده انتخاباتی سیاسی و حزبی خواهد بود، گفت: قطعاً در مدت نزدیک به انتخابات فعالیت‌های سیاسی افزایش چشمگیری خواهد داشت.

عابد فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی از فضای سیاسی موجود به منظور فعالیت گروه‌های سیاسی، گفت: طی ماه‌های اخیر و یا منتهی به انتخابات مجلس شاهد فعالیت‌های سیاسی در کشور خواهیم بود و قطعاً جریانات اصلاح‌طلب و اصول‌گرا صف‌آرایی سیاسی خود برای قدرت نمایی را آغاز می‌کنند.

وی افزود: آن‌طور که پیام‌هایی از طرف جبهه اصلاحات برای به دست آوردن کرسی‌های مجلس شنیده می‌شود باید در نظر داشت که جریان اصول‌گرا نیز توانمندی حضور فعال در انتخابات را دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس انتخابات آینده مجلس را انتخاباتی سیاسی، حزبی و جناحی دانست و اظهار کرد: ما انتظار داریم که به جای جناح‌بندی‌ها در کشور احزاب بتوانند نقش خود را ایفا کنند.

وی درباره این‌که توجه به قانون تا چه اندازه می‌تواند در جذب مردم و سلامت در فعالیت‌های سیاسی موثر باشد، گفت: هر جناحی که در زیر چتر نظام قرار می‌گیرد باید تمام فعالیت‌هایش در چارچوب قانون اساسی و با نظر، حمایت و در خط ولایت و رهبری باشند که این خط قرمز نظام است.

فتاحی با بیان این‌که قانون اساسی باید مدنظر تمام جریانات و احزاب قرار گیرد، اظهار کرد: البته طی اتفاقاتی که اخیراً در مجلس رخ داده شاهد هستیم که چقدر شأن و منزلت نمایندگی مجلس پایین آمده است در حالی که مجلس باید از نیروهایی برخوردار باشد که قدرتمند و با فکر و اندیشه‌های آزاد بتوانند برای ملت خدمت کنند.

انتهای پیام

کد N684582