صبح امروز صورت گرفت؛

دیدار رئیس دانشکده دفاع ملی عمان با امیر سیاری

سیاسی

رئیس دانشکده دفاع ملی کشور عمان که در راس هیات علمی و نظامی به کشورمان سفر کرده است، صبح امروز با فرمانده نیروی دریایی ارتش دیدار کرد.

 به گزارش خبرنگار مهر، سرلشگر سالم بن مسلم بن علی قطن رئیس دانشکده دفاع ملی کشور عمان که در راس هیات بلند پایه علمی و نظامی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، صبح امروز با امیر حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

در این دیدار که در دانشکده عالی دفاع ملی برگزار شد، امیر سیاری با تشکر از نیروی دریایی عمان، گفت: نیروی دریایی کشور عمان با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همکاری های همه جانبه ای داشته است.

وی افزود: ظرف چند سال گذشته نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در شمال اقیانوس هند و خلیج عدن برای مبارزه با تروریسم حضور یافته که این حضور مستمر و همیشگی است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: در انجام ماموریت‌های محوله به نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تامین امنیت منطقه، نیروی دریایی عمان با ما نهایت همکاری را داشته که از این بابت از دوستانمان تشکر می کنیم.

به گزارش مهر، هیات علمی نظامی عمان از روز جمعه وارد کشورمان شدند و با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره)   به مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی ادای احترام کردند.

 پس از این حضور سرلشگر سالم بن مسلم، امام خمینی (ره) را الگویی برای مسلمانان عالم معرفی کرد و گفت: امام خمینی (ره) در کشور عمان جایگاه ویژه ای در ذهن و قلب مردم دارد.

بر اساس این گزارش، این هیات نظامی که متشکل از دانشجویان دانشکده دفاع ملی کشور عمان هستند قرار است با فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح کشورمان ملاقات کرده و در مباحث آموزشی و توسعه دفاعی – راهبردی مذاکره کنند.

همچنین بازدید از اماکن و نقاط مختلف دفاعی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برای آشنایی تاریخ، فرهنگ، تمدن و رفتارهای سیاسی و اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی از دیگر برنامه های این هیات پارلمانی است.

همچنین این هیات نظامی صبح امروز با حضور در مجلس شورای اسلامی با احمد رضا دستغیب نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار کردند.

 قرار است عصر امروز از باغ موزه دفاع مقدس و بیت امام راحل در جماران دیدار کنند.

بر اساس این گزارش، همچنین در بازدید امروز نشان ویژه دانشکده دفاع ملی عمان از سوی این هیات نظامی به امیر سیاری اهدا شد.